הספרייה הלאומית בחרה במיכלים הלוגיסטיים של פלסגד

המיכלים הלוגיסטיים של פלסגד מככבים במחסן האוטומטי המתקדם של הספרייה הלאומית

הספרייה הלאומית של ישראל נוסדה בשנת 1892 ועברה לפני כחודשיים למשכנה החדש. הספרייה היא מוסד ייחודי מבין הספריות הגדולות בעולם ומהווה בית ליצירתיות, תרבות והיסטוריה של מדינת ישראל. הספרייה אוספת ושומרת על מגוון ארכיונים, כתבי יד, תעודות, מפות, הקלטות מוזיקה ופריטים נוספים, בעלי חשיבות לאומית, היסטורית או תרבותית מיוחדת.

הבניין החדש של הספרייה הלאומית משתרע על פני כ-485,375 מ”ר: 6 קומות בשטח של כ-161,458 מ”ר מעל פני הקרקע ו-4 קומות בשטח של 322,917 מ”ר מתחת לפני הקרקע. בבניין הענק הזה יש כ-4,100,000 ספרים, רוב האוספים יישמרו על המדפים של המחסן הלוגיסטי הענק והאוטומטי של הספרייה.

פלסגד נבחרה לפתח ולייצר את המיכלים התעשייתיים למרכז הלוגיסטי החדשני לאחר שזכתה במכרז מול מתמודדים מקומיים ובינלאומיים.

הפרויקט נוהל ובוצע על ידי חברת חברת  Dematic האמריקאית, המתמחה בהקמת מחסנים אוטומטיים מתקדמים.

דרישות התכנון הגדירו שהמיכלים צריכים לעמוד תחת עומסים כבדים ויצטרכו להיות מותאמים היטב לשליפה מהירה על ידי זרוע רובוטית חכמה. למיכלים התעשייתיים נדרשו שני גבהים שונים, עם בסיס חזק המסוגל לשאת משאות כבדים ואפשרות לתוספת מחיצות קשיחות בהרכבה, לחלוקת כל ארגז למספר תאי אחסון, במידת הצורך.

בהתאם לדרישות אלו פיתחה פלסגד סדרת מיכלים לוגיסטיים מתקדמים במידות 800X600X320 ו- 800X600X420מ”מ כולל אפשרות להוספת מחיצות המאפשרות חלוקה ל-2,3,4,6,8,9,12 תאים. המיכלים מיועדים לשימוש במערכות אוטומטיות, יש להם תחתית כפולה מחוזקת ויכולת נשיאת עומס של עד 330 ק”ג.

המיכלים התעשייתיים הותאמו למחסן הרובוטי החדיש של הספרייה הפועל ללא התערבות אנושית. ארבע זרועות רובוטיות חכמות (“מנופים”) מזהות את מיקום הארגז הנדרש בין אלפי המיכלים, שולפות אותו החוצה ומעבירות אותו לאזור האיסוף במחסן.

יפתח פורן סמנכ”ל הפיתוח העסקי בפלסגד אומר: “פרויקט הספרייה הלאומית הוא אחד היפים והחשובים שבהם השתתפה פלסגד בשנים האחרונות, הן מבחינת הפתרון שנתנו והן מבחינת החשיבות העצומה שיש למוסד זה. אנו גאים להיות גורם משמעותי בפרויקט כזה. מדובר בפרויקט מורכב והצלחנו לעמוד בכל דרישות התכנון וההפקה שהוצבו על ידי Dematic והספרייה הלאומית. פרויקט זה מוכיח את יכולות המו”פ המתקדמות שלנו המאפשרות לנו לתכנן ולייצר פתרונות אריזה חכמם המותאמים באופן מושלם למחסנים אוטומטיים. פרויקט זה מחזק שוב את מעמדנו כמובילי שוק בפתרונות אריזה ומשלוח לרשתות הלוגיסטיקה ולמערכים אוטומטיים, בהתאמה אישית לצרכים הספציפיים של כל לקוח”.

יניב לוי-כורם, ראש מחלקת תהליכי ספרייה בספרייה הלאומית: “מבחינת הספרייה הלאומית, שיתוף הפעולה עם פלסגד היה מוצלח מאוד. הדבר בא לידי ביטוי בכל המישורים: איכות המיכלים, משמעת העבודה, התיאום השוטף עם בעלי עניין שונים ודיוק המסירה. אני רוצה לציין שגם בכל פעם שנתקלנו בבעיות, הפתרון שניתן היה מהיר, חלק ומתואם היטב. אין ספק שבפרויקט כה מסובך, פלסגד הוכיחה את עצמה כשותפה מצוינת עם יכולת תיאום רבה מול המגוון הרחב של הספקים”.