יוניון - תמונה ראשית לכתבה

TOYOTA נערכת לשיווק, מכירה, התקנה ותחזוקה של מערכת AGV – כלי שינוע מונחים אוטומטית

חברת יוניון רכב תעשייתי בע"מ (UIV), המשווקת הרשמית בישראל של המלגזות וכלי השינוע של חברת TOYOTA MATERIAL HANDLING, החברה הגדולה בעולם בתחום כלי השינוע, נערכת לשיווק, מכירה, התקנה ותחזוקה של מערכת AGV – כלי שינוע מונחים אוטומטית המבוססים על הסטנדרטים של TOYOTA.

"אלה מכונות חדשניות המשנות את האופן שבו תעשיות פועלות, משפרות את היעילות, הבטיחות והפרודוקטיביות הכוללת", אומר בני גבעון, סמנכ"ל פיתוח עסקי והאחראי על האוטומציה בחברת יוניון רכב תעשייתי. "הכלים האלה בנויים על בסיס של כלים סטנדרטיים שמופעלים בידי אדם. על הכלים הידניים מותקנת מערכת ניווט אוטונומית. היתרון בשיטה זאת שבכל רגע נתון ניתן לבטל את הפונקציה האוטונומית ולהחזיר את הכלי למצב הפעלה ידני".

כלי ה- AGV של TOYOTA מותאמים לתעשיות שונות – מייצור ולוגיסטיקה ועד למחסנים ומרכזי הפצה, וניתן להתאים אותם לצרכים תפעוליים ספציפיים. "שיטת הניווט ומערכות הבטיחות המותקנות בכלים מאפשרים לכלים לעבוד בסביבת עבודה רגילה", מסביר גבעון, "הכלים אינם דורשים אזור סטרילי וניתנים להפעלה בצמוד לכלים רגילים או הולכי רגל. ה- AGV של  TOYOTA מתוכננים לבצע משימות מורכבות בדיוק שאין שני לו, מספקים ביצועים יוצאי דופן בסביבה תעשייתית תוך שמירה על בטיחות מלאה מפני תאונות".

איך הם מבצעים זאת?

"הכלים מצוידים בחיישנים, מצלמות ומערכות ניווט חדישות, ויכולים לנווט בסביבות מורכבות בקלות. המערכות המתקדמות למניעת התנגשות, זיהוי מכשולים בזמן אמת ומנגנוני בקרת מהירות מבטיחים סביבת הפעלה מאובטחת הן ל-AGV והן לכוח העבודה. התוצאה היא הפחתה משמעותית בתאונות העבודה והגברת אמון העובדים בזמן העבודה לצד מכונות אלו. הכלים המונחים אוטומטית יכולים לשנע באופן אוטונומי חומרים, חלקים ומוצרים בתוך מתקן, תוך ביטול הצורך בהתערבות ידנית מה שמפחית את הסיכון לטעויות".

באיזה אופן כלי AGV של TOYOTA תורמים להחזר ההשקעה (ה-ROI)?

"הכלים האלה מובילים לעלייה ניכרת בפריון. על ידי אוטומציה של משימות טיפול שגרתיות בחומרים, ניתן להפחית את שיעורי השגיאות, להגדיל את התפוקה, ולצמצם משמעותית את עלויות כוח האדם, ולהפנות את העובדים להתמקד בפעילויות בעלות ערך גבוה יותר. כל אלו תורמים להחזר מלא על ההשקעה לאורך זמן".