אפסון הזרקת דיו

Epson מפסיקה למכור מדפסות לייזר. ״העתיד ה׳ירוק׳ נמצא בטכנולוגיית הזרקת הדיו״. משיקה קו מדפסות חדש שאינו מזיק לסביבה

אפסון - לוגו

בנימוקים למהלך מציינת החברה את היכולת המוגבלת של טכנולוגיית הלייזר בתחום הקיימות ושמירה על כדור הארץ. החברה מתחייבת באופן מלא להדפסה בהזרקת דיו ומשיקה מגוון חדש של מדפסות עסקיות במהירות של 40-60 דפים לדקה עם ייצור חום מינימלי במהלך ההדפסה.

———————

 

Epson הודיעה כי היא מתכוונת לסגור את קווי הייצור, המכירה וההפצה הגלובלית של מדפסות הלייזר מתוצרתה עד 2025. הסיבה: היכולת המוגבלת של טכנולוגיית הלייזר לבצע התקדמות משמעותית בשמירה והגנה על הקיימות. החדשות מגיעות שנה לאחר ש-Epson הכריזה על השקעתה בהיקף של מעל 720 מיליון דולר בחדשנות בת קיימא ובחפיפה להשקת  קו חדש של מדפסות הזרקת דיו לעסקים.

 

סגן הנשיא הבכיר של Epson EMEA, רוב קלארק, אומר שההחלטה לעזוב את שוק הלייזר הייתה בלתי נמנעת. ״כחברה התחייבנו לחדשנות ולפעולה ברי קיימא, ומדפסות לייזר לא מתאימות לזה. הן צורכות בממוצע 90% יותר אנרגיה מאשר הזרקת דיו ומשתמשות ביותר חלקים מתכלים. זו פשוט התוצאה של אופן פעולת הטכנולוגיה. מדובר בטכנולוגיה מוגבלת שלא ניתן לשפרה. עסקי הדפוס שלנו יתמקדו במקום זאת ב-100% בהמשך פיתוח טכנולוגיית הזרקת דיו piezo Heat-Free, תוך מינופה לספק פתרונות הדפסה יעילים וברי קיימא עבור השותפים שלנו ומשתמשי הקצה שלנו."

 

שוק הזרקת הדיו העסקי צפוי לצמוח

 

על פי נתוני IDC, שוק הזרקת הדיו העסקי צפוי לצמוח ב-+7% לשנה, בניגוד לירידה של 2.6% משנה לשנה בביקוש להדפסת לייזר. מחקר IDC גם מצביע על כך ש-88% ממקבלי ההחלטות בתחום החומרה רואים כעת בצריכת אנרגיה ובזבוז (87%) חשיבות "רבה" בעת בחירת מדפסות חדשות בעסק.

 

סדרת ה-WorkForce Enterprise AM החדשה ממנפת את טכנולוגיית ה- Heat-Free של Epson ומשלימה את קו  המדפסות העסקיות של Epson. הליין החדש, שפונה לשוק הביניים, מספק מהירויות הדפסה של 40-60 דפים לדקה ומשלים את היצע מערך הזרקת הדיו העסקי של Epson.

 

עם טביעת רגל קומפקטית ועיצוב קל משקל, המוצרים עוזרים להגביל את המשאבים בשימוש במהלך הייצור והמשלוח. השימוש במכלי דיו עם תפוקה גבוהה מפחיתים גם את השימוש בחומרים, המשלוח, האחסון וניהול סוף השימוש של חומרים מתכלים, כמו גם מפחית את זמן ההשבתה לתחזוקה שוטפת.

 

לדברי ג׳וזף וואלו, מנהל Epson אפריקה וישראל, המוצרים החדשים משלימים את מערך הזרקת הדיו העסקי שלנו והם יתאימו לשימוש של קבוצות עבודה קטנות ועד לשימוש ארגוני הדורש נפחי הדפסה גדולים במיוחד. כל מוצר שאנו מציעים בקן הזרקת הדיו העסקית שלנו מספק לעסקים את הטכנולוגיה הדרושה להם כדי לעמוד ביעדי הקיימות שלהם. אנו נלהבים וגאים לייצר טכנולוגיה בת קיימא עבור השותפים והלקוחות שלנו. אלה מוצרים שבאמת עושים את ההבדל בהפחתת צריכת החשמל ופליטת CO2. כל עסק שעובר לטכנולוגיית הזרקת דיו תורם לחברה בת קיימא יותר".