יוניברסל רובוט

רובוט אוטונומי ממונע ישמש את המכון לייצור מתקדם להדגמת ביצוע משימות לוגיסטיות במפעלים

hubhcrxk rucuyx

ההדגמות החיות של העבודה המשולבת של שני הקובוטים, מוכיחים כי מדובר בפתרון בטוח לשימוש, אמין, חכם, גמיש וניתן להטמעה בקלות בכל מפעל. אחד היתרונות הבולטים ביישום הפתרון, הוא שאין צורך במסלולים מוגדרים מראש במפעל או בכל רצפת ייצור, או ב׳מסילות׳ לטובת הנעת הקובוטים ועובדה זו מקלה על הקמת קווי ייצור גמישים במיוחד

 

לאחר שהודיע באחרונה על השקת מרכז הדגמה ותוספת תקציב של 20 מיליון ש”ח להטמעת טכנולוגיות במפעלים, החל המכון לייצור מתקדם להציג בימים אלה, במרכז ההדגמה שבאזור התעשייה תפן בצפון,  פתרונות חדשניים לתעשייה. המכון שילב לראשונה הדגמה של קובוט (רובוט שיתופי) הממוקם על עגלה מתניידת חכמה ואוטונומית ומדגים כיצד הוא עובד ביחד עם מפעילים אנושיים, ומבצע פעולות הרמה ושינוע סחורה. הפתרון מדגים בפני המבקרים ממגוון ענפי תעשייה ומפעלים ׳מסורתיים׳, כיצד טכנולוגיה מתקדמת יכולה לשפר תחרותיות, לקדם ישומי תעשייה 4.0 ולהתגבר על המצוקה הגדלה בגיוס ושימור עובדים, במיוחד במשימות חוזרות ושוחקות דוגמת פריקה וטעינה.

 

המערכת כוללת חיבור בין זרועות רובוטיות תוצרת Universal Robots, ועגלה רובוטית תוצרת Mobile Industrial Robots (MiR), שתיהן חברות-בנות של תאגיד הענק Teradyne. הקובוט, שהזרוע שלו מסוגלת לבצע מגוון משימות שתוכנתו מראש, מורכב על עגלה רובוטית והחיבור הזה מאפשר לנצל את ביצועי הזרוע עם התניידות חופשית ממקום למקום ולחסוך הרבה זמן וכסף.

 

״החיבור בין UR ל- MiR מדגים את מושג ״הייצור הגמיש״ אומר חיים זכרמן, מנהל חטיבת רובוטיקה ואוטומציה בחברת SU-PAD, נציגת UR ו-MiR בישראל. ״ההדגמות החיות של העבודה המשולבת של שני הקובוטים, מוכיחים כי מדובר בפתרון בטוח לשימוש, אמין, חכם, גמיש וניתן להטמעה בקלות בכל מפעל. אחד היתרונות הבולטים ביישום הפתרון, הוא שאין צורך במסלולים מוגדרים מראש במפעל או בכל רצפת ייצור, או ב׳מסילות׳ לטובת הנעת הקובוטים ועובדה זו מקלה על הקמת קווי ייצור גמישים במיוחד. יש פה שילוב אוטומציה של התעבורה הפנימית במפעל, והחיבור בין שני הקובוטים ממלא מגוון משימות דוגמת איסוף והובלה של חלקים, פריקת מכונות, הרכבת רכיבים ועוד. כיום ניתן לראות בכל העולם אימוץ מוגבר של עגלות רובוטיות שיתופיות לשימוש לוגיסטי במפעלים, ובמיוחד בחיבור בין שני סוגי הקובוטים”.

 

מירב גרוסמן, מנכ”לית המכון לייצור מתקדם, אומרת שההדגמה של פתרונות ייצור חכמים צפויה למשוך קהל רב של מתעניינים, במיוחד לאור ההעובדה שהקובוטים המשולבים כל כך בטוחים לשהייה ועבודה בחברת בני אדם. ״החיבור של הזרועות הקובוטיות והעגלה החכמה מאפשרים להם לעבוד בכל מקום ובכל עמדת ייצור – וכל זאת ללא מגע יד אדם ובאוטונומיות מלאה. אלו יתרונות עצומים שמגדילים את הפרודוקטיביות ואת ההספק, ולצורך כך פועל המכון״.

 

לדברי גרוסמן, בימים בהם קיים מחסור מחריף בכח אדם הקובוטים מהווים חבל הצלה לתעשייה ולכן נתחיל לראות אותם יותר ויותר בכל הענפים. ״הם אינם מתעייפים ועובדים ביעילות ואף מבצעים משימות פיזיות קשות שבני אדם לא מעוניינים לבצע. הם מסוגלים לעבוד באופן בטוח לצד אנשים, וכניסתם למפעל משחררת עובדים למשימות חשובות יותר״.

 

סרטון:

https://youtu.be/_Qns_YC0hto