רב בריח הדמיה

קבוצת 'רב-בריח' וחברת 'גב-ים' קיימו טקס הנחת אבן פינה עבור שלב ב' של מפעל רב-בריח החדש באשקלון

רב בריח - לוגו 2022

שלב ב' של המפעל החדש של רב- בריח, הינו בשטח כולל של 38 דונם מתוכם 55 אלף מ"ר בנוי, אשר עתיד לכלול, בין היתר, 4 קומות של תעשייה מתקדמת וחדשנית ו-2,000 מ"ר אשר ישמשו כמטה הנהלת החברה. עם השלמת שלב ב', יכלול הפרויקט כולו- קריית רב בריח – גב-ים (שלב א'+ב') מפעלים בשטח כולל של כ-96 אלף מ"ר, על גבי חטיבת קרקע בשטח כולל של כ-93 דונם באזור התעשייה אשקלון, בהשקעה כוללת המוערכת בסך של כ-620 מיליון ₪.

 

עם סיום ההקמה, תהפוך 'קריית רב-בריח- גב-ים' לאחד ממתחמי הייצור הגדולים והמתקדמים בעולם בתחום עיסוקה. מפעלי רב בריח החדשים יצוידו בטכנולוגיות יצור מתקדמות, אשר יאפשרו אוטומציה של מהלכי הייצור ויגדילו באופן ניכר את הפריון, הרווחיות לצד האיכות וכושר הייצור. המפעל החדש יענה לביקוש ההולך וגדל בתחום מוצרי תעשיית הבנייה בישראל, לצד הגדלת הייצוא בעיקר של דלתות הפלדה.

 

עם פתיחת מפעל רב-בריח החדש ועד לסוף שנת 2026, צפויים להצטרף עוד כ-1,000מקומות עבודה בתחומים שונים- בעיקר מהנדסים והנדסאים בתחום הפעלת קווי יצור אוטומטיים (בדגש על תחום הבינה מלאכותית והרובוטיקה) מהנדסי מערכות מידע, ומהנדסי פיתוח בתחומי מכניקה ואלקטרוניקה. החברה מאמינה כי שילוב מחלקות הפיתוח במוצרים (R&D ) יחד עם הייצור, ישיגו את הערך והתמורה הגבוהה ביותר במכירת המוצרים בארץ ובעולם.

 

שלב א' של קריית רב בריח – גב-ים כולל מפעל חדש בשטח של 41,000 מ"ר בנוי על 55 דונם, אשר עתיד להיפתח בתחילת שנת 2023 ויאכלס את מפעל דלתות הפלדה והשערים של הקבוצה.

שמואל דונרשטיין, יו"ר קבוצת רב-בריח: "קבוצת רב- בריח נמצאת בתקופת צמיחה והתחדשות. לפני כחודש, חנכנו באריאל את מפעל מוצרי המיגון החדש שלנו, המפעל השמיני של הקבוצה בישראל בשטח של כ-9,000 מ"ר אשר מייצר את כל מוצרי המסגרות הכבדה של הקבוצה עבור ענף הבנייה. הבוקר, אנו מוציאים לדרך את שלב ב' של קריית רב בריח החדשה באשקלון. מפעל אשר יעמוד בחזית הטכנולוגית והחדשנות ויהיה מפעל דלתות העץ ומוצרי הזכוכית מהגדולים והמתקדמים בעולם ויסייע לנו בהמשך יישום אסטרטגיית הצמיחה ארוכת הטווח של הקבוצה. המפעלים צפויים להוביל להתייעלות תפעולית משמעותית בכושר הייצור והפריון וכן לסייע להגדלת רווחיות החברה, יחד עם בניית מנועי צמיחה חדשים וכניסה לשווקים בחו"ל."

 

אבי יעקובוביץ, מנכ"ל גב-ים: "גב-ים הציבה לעצמה כיעד את הרחבת פעילותה בתחום המרכזים הלוגיסטיים, התעשייה וקריות המלאכה. תחום זה מהווה מנוע צמיחה נוסף ויציב ומסומן כאחד המוקדים העתידיים, עם עלייה עקבית בביקושים והמשך מגמת צמיחה, באופן שמחייב הקמת מרכזי לוגיסטיקה ותעשיה גדולים, גבוהים ומבוססי רובוטיקה. ההסכמים שנחתמו עם רב בריח, בשטח כולל של כ-96 אלף מ"ר, מהווים צעד נוסף ומשמעותי של החברה בהשגת היעד האמור.

לגב-ים נכסים בהיקף של כ-1,040,000 מ"ר, הפרוסים ב-19 ערים וכוללים 21 פארקים ומרכזי הייטק, משרדים, לוגיסטיקה, תעשיה ומסחר, הממוקמים באזורי ביקוש מהמובילים בארץ. מתוכם, היקף הנכסים ללוגיסטיקה, מלאכה ותעשיה הינו כ-250 אלף מ"ר, הכוללים בין היתר את פארק גב-ים מפרץ חיפה, פארק גב-ים מודיעין, פארק גב-ים ממן בלוד, פארק גב-ים קיסריה ואזורי התעשייה בחולון, יבנה, באר יעקב וטירת הכרמל".