נחום דוניצה 1

פיתוח חדש: רובוט אוטונומי מתנייע למגוון משימות תעשייתיות

יוניברסל רובוטס

שיתוף פעולה בין שתי חברות רובוטיקה, Universal Robots וחברת Robotnik, הביאה לפיתוח משותף – ה- RB-KAIROS+ – קובוט (רובוט שיתופי) נייד המיועד לשימוש במפעלים ובפסי ייצור במגוון משימות דוגמת איסוף, שינוע ואריזה, הזמנת מכונות, בקרת איכות, שיוף, ניקוי, הברגה, קידוח וכד׳. הקובוט מותאם לעבודה בסביבה תעשייתית בצמוד לבני אדם, שכן ניתן לחבר אליו חיישני לייזר המונעים ממנו להפריע, או לפגוע בעובדים האנושיים והוא מהווה פתרון יעיל במיוחד כשמדובר בגישה למקומות בהם יש קושי לשילוב בני אדם בגלל נגישות, או המצאות חומרים רעילים.

הקובוט יכול לשאת משקל של עד 250 ק״ג, הנעה של 4X4, וארבעה גלגלים שתוכננו במיוחד עבורו היכולים להסתובב לכל כיוון מאפשרים לו שליטה מלאה בנסיעה וכניסה גם לחללים צרים במיוחד. הוא מסוגל לנווט בתצורה אוטונומית עד 12 שעות ללא טעינה בטמפרטורות של מאפס מעלות ועד 50 מעלות צלזיוס וניתן לתקשר איתו באמצעות שימוש ברשתות ווייפיי או בלוטות׳.

חיים זכרמן

לדברי חיים זכרמן, מנהל חטיבת רובוטיקה ואוטומציה בחברת SU-PAD, נציגת UR בישראל, החיבור בין ״עגלה״ מתנייעת לבין זרוע קובוטית הוא פתרון שהולך וצובר תאוצה. ״חיבור מהסוג הזה, בדומה לחיבור שנוצר באופן טבעי בין UR ל-MiR, מאפשר לגורמי התפעול לנהל מחדר הבקרה נוכחות מרחבית מגוונת ומענה לסוגיות שיש בהם אלמנטים של בטיחות ותנאי סביבה. ״כמי שמסתובב בלא מעט מפעלים ורצפות ייצור מפעליות, אני רואה כיום  יותר ויותר פתיחות לשילוב של קובוטים עם עגלות רובוטיות שמאפשרות ניידות מקסימלית והרחבת טווח הפעילות של הקובוט״.

סרטון המחשה: https://youtu.be/FKMobGSwIm4

אודות Universal Robots 

Universal Robots נוסדה בשנת 2005 מתוך רצון להנגיש את טכנולוגיית הרובוטים לכל, על ידי פיתוח רובוטים תעשייתיים קטנים, שבטוח לעבוד במחיצתם, ידידותיים למשתמש ובתמחור גמיש. מאז כניסתו לשוק של הרובוט השיתופי הראשון בשנת 2008, החברה מוכרת קובוטים בכל רחבי העולם. החברה, חלק מתאגיד Teradyne, ממוקמת בדנמרק ופעילה במגוון מדינות – כולל ישראל. למידע נוסף: www.universal-robots.com