ענקית שרשרת האספקה והסחר המקוון אמזון מתקשה להחזיר את עובדיה למשרד

ענקית  שרשרת האספקה והסחר המקוון אמזון מתקשה  להחזיר את עובדיה למשרד במסגרת מדיניותה החדשה – זאת לאחר שכמעט 30 אלף מעובדי החברה חתמו על עצומה נגד המדיניות החדשה הקוראת לחזרה למשרד.

על פי דיווח ב"ביזנס אינסיידר", יותר מ-29,200 עובדי אמזון חתמו על עצומה פנימית המתנגדת לשינוי, קרוב ל-10% מכלל כוח האדם של החברה. כזכור, ב-17 בפברואר הודיע מנכ"ל אמזון אנדי ג'סי כי רוב עובדי המטה של אמזון יידרשו להגיע למשרד לפחות 3 פעמים בשבוע החל ממאי.

העצומה הפנימית של עובדי אמזון נגד החזרה למשרד הופצה בערוץ  פנימי של החברה, שאליו הצטרפו החותמים זמן קצר לאחר ההכרזה על המדיניות החדשה של החברה.

במסגרת העצומה, הציגו עובדי אמזון נתונים התומכים בהמשך העבודה מרחוק והעלו עשרות טיעונים מדוע הם מתנגדים לשינוי. לטענתם, סקר שנערך בחברה בשנה שעברה הצביע על כך כי 87% מהעובדים מעדיפים לעבוד יום או יומיים לכל היותר במשרד.

במסגרת הסקר, טענו רוב העובדים כי עבודה מרחוק משפרת את הביצועים שלהם ברוב התחומים, ובכלל זה ביכולת המיקוד, הפרודוקטיביות, החדשנות והיצירתיות.

העובדים הדגישו בעצומה את התרומה של עבודה מרחוק ליכולת שלהם לטפל בילדיהם, את התרומה האקלימית של עבודה מרחוק, ואת החיסכון בזמן נסיעה. חוסר שקיפות מצד אמזון, שמסרבת למסור נתונים התומכים בשינוי הצליח להרגיז עובדים רבים, וחלקם אף טענו כי יצטרכו לחפש עבודה חדשה בגלל שינוי המדיניות.

ל"מרד" באמזון משמעות לגבי ענף הלוגיסטיקה והשירותים  כולו שכן  אמזון היא חברת טכנולוגיה רב לאומית שבסיסה בסיאטל, וושינגטון, ארצות הברית. זוהי קבוצה מורכבת ומובילה בתחום  הספקים המקוונים הגדולים בעולם, המציעה מגוון רחב של מוצרים ושירותים, כולל מוצרי אלקטרוניקה, ספרים, מוזיקה, משחקי וידאו, ביגוד, מזון ועוד. בנוסף לעסקי הקמעונאות שלה, אמזון עוסקת בין היתר גם במחשוב ענן, בינה מלאכותית וסטרימינג דיגיטלי. אמזון נוסדה ב-1994 על ידי ג'ף בזוס ומאז הפכה לאחת החברות בעלות הערך בעולם, עם שווי שוק של למעלה מ-1.5 טריליון דולר נכון למרץ 2023.

לגבי החיוניות של עבודה מרחוק גם בחומי הלוגיסטיקה מציינים את התיפקוד הבא:

מומחי לוגיסטיקת היבוא מסייעים למחלקת הלוגיסטיקה בתיאום ויישור נתוני שרשרת אספקה ??נכנסת, מערכות, תהליכים ודיווח כדי לשמור על נתונים שקופים ומדויקים במערכת ה-ERP Netsuite. תפקיד זה מבטיח שכל נתוני הזמנת הרכש ונתוני המעקב הלוגיסטי נשמרים במערכות ה-ERP והמעקב הלא מקוון שלנו כדי לשקף תאריכי אבן דרך מדויקים מביצוע ההזמנה ועד הקבלה, כולל ביקורת ואישור חשבוניות הובלה נכנסות.

 

בעבודה מרחוק  מחפשים אדם מוכשר ביותר, בקיא בנתונים, אשר נוח להשתמש בכמויות גדולות של נתונים כדי לבנות ולנהל דוחות מבוססי חריגים ו-KPI's -לניהול שרשרת האספקה הנכנסת (בעיקר ממפעלים במיקור חוץ מבוססי אסיה). תפקיד זה מעניק מעת לעת גם נתונים כלליים, אנליטיים ותמיכה בפעילות פרויקטים במחלקת הלוגיסטיקה.

דובר מטעם אמזון לא הגיב לבקשת תגובה של "ביזנס אינסיידר".