דואר ישראל

מילגם זכתה במכרז הדואר: תרכוש את החברה ב-461 מיליון שקל

מילגם זכתה במכרז למרות שהציעה מחיר נמוך יותר מהסכום שהמדינה ציפתה לקבל, וגברה בשלב האחרון על רמי לוי. שר התקשורת קרעי: "נמשיך לוודא את קיום חובות הרישיון של הדואר כדי להבטיח שהפריפריה ואוכלוסיות שונות לא יפגעו"

חברת מילגם זכתה במכרז ותרכוש את דואר ישראל תמורת 461 מיליון שקל – מחיר נמוך יותר ממה שציפתה המדינה לקבל. בכך, לראשונה בתולדות מדינת ישראל תנהל את הדואר חברה פרטית. ברכישת הדואר גילו עניין בשנה האחרונה כ-15 חברות, אך חלקן פרשו מהמכרז.

מילגם גברה בשלב האחרון על חברת רמי לוי. יצוין שהדואר עובר בעלות בצמוד להסדר הבראה בסכום גבוה של 1.7 מיליארד שקלים, לאחר ששנים החברה הייתה בהפסדים, ורק לאחר מינויו של מישאל וקנין ליו"ר הדואר היא החלה לעבור לרווחיות. את שנת 2023 סיימה החברה ברווח של 32 מיליון שקל.

מכירת חברת דואר ישראל הגיעה היום (א') לקו הסיום. הוועדה למכירת מניות המדינה ברשות החברות הממשלתיות התכנסה הבוקר כדי לפתוח את המעטפות שהגישו שתי קבוצות משקיעים לרכישת החברה – דלק ישראל שחברה לרמי לוי, ומילגם של משפחת ויל יחד עם הפניקס. בסוף הדיון, הכריזה רשות החברות הממשלתיות על מילגם כמציעה המועדפת, מכיוון שהגישה את ההצעה הגבוהה ביותר לרכישת החברה: 461 מיליון שקל.

******************

הידיעה באדיבות אתר Port2port