חרבות ברזל 1

מיזם 'שחר' יממן יוזמות חברתיות לסיוע בעת המלחמה במענקים של עד עשרות אלפי שקלים

כדי לחזק את שיתוף הפעולה ולסייע ליוזמות בעת הזו, בכל התחומים ובכל רחבי הארץ, הקים מכון שחרית, יחד עם ה-Fund for New Leadership מארה"ב, את מיזם 'שחר' – קרן מענקים ליוזמות אזרחיות במצב חירום. הקרן הוקמה על שמו של משה אוחיון ז"ל, יו"ר של מכון שחרית ומנכ"ל 929, שנרצח יחד עם בנו במתקפה באופקים בתחילת המלחמה.

מדובר במענק חד פעמי, המיועד לטובת תמיכה ביוזמות ופעולות הנותנות מענה מיידי לצורך חיוני לשיקומה של החברה הישראלית, על שלל הקהילות הקימות בה. המענקים מיועדים לסייע בטווח הזמן הקצר בפעולות וביוזמות שנותנות מענה ישיר ונקודתי במקומות בהם המענה חסר או לא קיים בכלל.

יש לציין כי המענקים אינם מיועדים למיזמי הסברה או לרכישת מזון וציוד. היוזמות ייבחנו לגופן ללא תנאי סף של היזם או הארגון המבצע, אלא בהתאם ליכולתן לשרת צורך או מצוקה שעלו בעקבות המצב ולתת להן מענה. סדר הגודל של המענקים שיאושרו יהיה בסדר גודל של 5,000-20,000 ₪, ויאושרו מענקים בודדים בסכומים גבוהים יותר, עד סך של 40,000 ש"ח.

מיזם 'שחר' מזמין יזמים חברתיים לפנות ולהגיש בקשה לתמיכה כספית דרך האתר – shaharisrael.co.il

מכון 'שחרית' הוא מכון חשיבה ועשייה הפועל לטובת יצירת שותפות חברתית חדשה בין כל חלקי החברה הישראלית, קידום רעיונות ויוזמות המשלבות בין כל רבדי החברה הישראלית וכינון יחסי גומלין ביניהן שבבסיסם עומדת תפיסת הטוב המשותף.

הקרן למנהיגות חדשה (Fund for New Leadership) עוסקת באיתור יזמים חברתיים ומנהיגים מקומיים בקהילות, המגבשים פתרונות חדשים, ומעניקה להם סיוע בקידום הרעיון שלהם והפיכתו לפורץ דרך, באמצעות תמיכה כלכלית משמעותית.