נמל אשדוד

מזכיר המדינה האמריקאי אנתוני בלינקן הגיע לסיור בנמל אשדוד

נמל אשדוד

מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן הגיע אמש (1.5.2024) לסיור בעל חשיבות היסטורית  בנמל אשדוד. יו"ר נמל אשדוד שאול שניידר ומנכ"ל בפועל אלי בר יוסף,  קבלו את פניו של מר בלינקן וחברי המשלחת  אשר כללה את ראש המל"ל והיועץ לביטחון לאומי, צחי הנגבי, השליחה ההומניטרית של האו"ם למזרח התיכון סינגריד קאאג, שגריר ישראל בוושינגטון מייק הרצוג, שגריר ארה"ב בישראל ג'ק לו ומשתתפים נוספים.

נמל אשדוד - בלינקן - צילום שלומי דדון

מר שניידר תיאר בפני מר בלינקין את מערך הפעילות התפעולית הנמלית ויכולתיו המתקדמות בשינוע מטענים במהירות ויעילות.

המשלחת ערכה סיור ברציף בו עוגנות הספינות המביאות את הסיוע לרצועה, צפתה בבידוק של המכס ובתהליך הפריקה וההובלה למחסני הנמל.

נמל אשדוד - שאול שניידר

יו"ר נמל אשדוד שאול שניידר, אמר: "כנמל לאומי, ולצד השיקולים העסקיים התחרותיים שלנו, יש בידנו את היכולת להוציא לפועל משימות מדיניות רגישות ומורכבות תוך מתן התיעדוף הנכון להן. זו שעה מורכבת ורגישה ואני רוצה להודות לכל עובדי הנמל על ההתגייסות לטובת העניין."

לדברי מנכ"ל נמל אשדוד בפועל אלי בר יוסף: "בשעות האחרונות עובדי הנמל סיימו ביעילות ובמהירות את הפריקה והשינוע של המשטחים אשר הגיעו לנמל באונייה 'ג'ניפר' מלרנקה שבקפריסין. התקופה המאתגרת הנוכחית חידדה את החשיבות האסטרטגית של הנמל כנכס לאומי ואנו נמשיך לתת מענה לכל הנדרש."

צילומי הביקור בנמל: שלומי דדון