נמל אשדוד - מסוף הגרעינים

לוגיסטיקר תנהל ותפעיל את מסוע הגרעינים החדש בנמל אשדוד

חברת נמלי ישראל (חנ״י) הודיעה היום כי חברת לוגיסטיקר מקבוצת ממן, מפעילת הממגורה בעורף נמל אשדוד, תנהל ותפעיל את מסוע הגרעינים אשר מצוי לקראת השלמה בנמל אשדוד, בד בבד עם הפעלת הממגורה, עד למאי 2028.

 מסוע הגרעינים החדש בנמל אשדוד הוא פרויקט אסטרטגי המקודם על ידי חנ״י על מנת לאפשר מיצוי של קיבולת ממגורת אשדוד, להגדיל את ייבוא הגרעינים באמצעות נמל אשדוד ולספק מענה הולם להתפתחויות בצרכי ייבוא התבואה של מדינת ישראל. המסוע צפוי להחליף את שיטת הפריקה הקיימת, שהתבססה על מאות משאיות, שהעמיסו את התבואה ברציף העגינה 21 ושינעו אותה דרך צירי התנועה בנמל אשדוד לממגורת התבואה, המרוחקת כ-2 ק״מ ממנו. עם הפעלתו, צפוי המסוע לפעול כחלק בלתי נפרד מהממגורה, להביא להתייעלות בפריקת התבואות בנמלים תוך שמירה על איכות הסביבה, צמצום תנועת המשאיות ושיפור השירות ליבואנים.

לאחר שרשות הספנות והנמלים (רספ״ן) תשלים את התהליך הרגולטורי להגדרת רציף 21 כרציף ייעודי לפריקת גרעינים ועם הטמעת מערכת המחשוב החדשה בממגורה, צפוי המסוע לפעול במתכונת אופרטיבית מלאה ולשנע מאות אלפי טונות של תבואה מדי שנה.

מנכ״ל חברת נמלי ישראל, יצחק בלומנטל: ״אנו מברכים על שיתוף הפעולה עם חברת לוגיסטיקר. זהו צעד נוסף להפעלתו המלאה של מסוע הגרעינים החדש באשדוד אשר צפוי לייעל ולשפר משמעותית את אספקת הגרעינים ליבואני התבואות. בנוסף צפוי המסוע להביא לשיפור בתחומים של הגנת הסביבה והבטיחות ולצמצום תנועת המשאיות כחלק מראיית הקיימות של חנ״י להורדת זיהום אוויר והשפעות סביבתיות שליליות״.

זאב מנצור, מנכ״ל לוגיסטיקר: ״אנו מודים לחנ״י על האמון שנתנו בנו. נמשיך לרתום את הניסיון והידע שצברנו בתפעול הממגורה ונפעל במרץ על מנת להפוך את המסוע בנמל אשדוד לגיים צ׳ינג׳ר בכל הנוגע לטיפול בתבואה שנכנסת  לנמל אשדוד״.

בלוגיסטיקר כבר החלו בגיוס והכשרת עובדים לתפעול המסוע ובמקביל פועלים לשדרוג והטמעת מערכת מידע מתקדמת, שתאפשר ניהול מקצועי ויעיל של הממגורה והמסוע.

הידיעה באדיבות אתר Port2Port

 

בצילום: מסוע הגרעינים בנמל אשדוד. ינוהל על ידי לוגיסטיקר | צילום: יח"צ נמל אשדוד