גדפין

כלי טיס בלתי מאויישים של גדפין ישנעו תרופות באוויר במהירות

חברת גדפין הישראלית הגיע להסכם בלעדי ארוך טווח עם שראל, חברת הלוגיסטיקה הרפואית מהגדולות בישראל, לשילוח מוצרים רפואיים מהמרכז הלוגיסטי המתקדם שלה בנתניה לבתי חולים ברחבי ישראל שיחוברו בהדרגה לשירות ברדיוס כיסוי של 200 ק"מ. שיתוף הפעולה בין החברות הוצג לראשונה בוועידה השנתית לחדשנות בשרשרת האספקה של פורום SCIS.

בכך, ישראל תהפוך למדינה המערבית הראשונה בעולם שתהיה לה רשת אווירית אוטומטית מהירה לפי דרישה. היא תאפשר לשראל לשלוח ללקוחותיה ברחבי הארץ אספקה קבועה של ציוד רפואי, תרופות, חיסונים, דם, סרום, דגימות מעבדה ועוד בפחות משעה מקריאה, ללא קשר למצב התנועה.

הפרויקט יתחיל בקו אספקה מבוסס רחפנים הארוך בעולם, המגיע לרדיוס של עד 100 ק"מ. השירות יהיה מבוסס על טכנולוגיה ייחודית מוגנת פטנט של גדפין, המאפשרת לטוס עד למרחק של 250 ק"מ באמצעות טכנולוגיית תאי דלק מוזנת במימן, מנגנון קיפול כנפיים ייחודי ותכנון בטיחותי מוביל כדי לעמוד בתקנים הרגולטוריים המחמירים ביותר.

אבי בוסקילה, מנכ"ל שראל: "שותפות זו שהקמנו עם גדפין, תוך שימוש בטכנולוגיה הייחודית שלה, הינה חלק ממדיניות החדשנות של שראל ברכש ושרשרת אספקה רפואית. שיתוף הפעולה עם גדפין, יאפשר לשראל להיות חברת הלוגיסטיקה הרפואית הראשונה בעולם המאפשרת הפצה אווירית ארצית לכל התרופות והציוד הרפואי מצילי החיים בבתי החולים, על פי דרישה, באופן מייד, בזמינות מלאה וללא עיכובים תוך הורדת מלאים מיותרים וחיסכון בביצוע השמדות".

איל רגב, מנכ"ל גדפין: "זהו יום מרגש עבור גדפין, שראל, ומערכת הבריאות בישראל. אנחנו מוקירים את העובדה ששראל בחרה בגדפין כחברת הלוגיסטיקה האווירית שלהם. הטכנולגיה הייחודית של גדפין תאפשר לשראל לשלוח מגוון רחב של ציוד רפואי ועזרה רפואית ברחבי ישראל, בטווח חסר תקדים של עד 250 ק"מ, ממרכז השילוח בנתניה, במהירות וביעילות. פרויקט אסטרטגי זה מביא לידי ביטוי את המאמצים העצומים בתכנון ובבניית מערכת שילוח אוירי שצוות המהנדסים המובילים של גדפין בנה בהצלחה. מערכת שילוח שתפעל ביום ובליל, בקיץ או בחורף, כמעט בכל מזג אויר וללא תלות בעומסי תנועה."