משה שלו - תוכנות 1

התחרות והאתגרים בענפי הלוגיסטיקה – באמצעות ניהול אינטגרטיבי ותוכונת בהתאם

מאת משה שלו – כתב ראשי של אתר "שרשרת האספקה"

התחרות הגוברת בתחום האספקה לצד קשיים ואתגרים בכל מערכת שרשרת האספקה -ממגיפות, מחסור במרלוגי"ם, חוסר כוח אדם, עיכובים בנמלים, שיבושי ניהול – מול הביקוש הגורף מצד הלקוחות – כל אלה מחייבים מהלכים נמרצים לייעול תהליכים ולניהול אינטגרטיבי מסונכרן בכל שלבי תפעול השרשרת.

ולניהול אינטגרטיבי מסונכרן פירושו המעשי הוא לדעת תמיד היכן המשלוחים נמצאים, יכולת לתכנן בצורה יעילה את קבלת המשלוחים הנכנסים, שמירה על עדכניות הלקוחות ואוטומציה של תהליכים רבים ועתירי זמן, כולל בחירת ספק, תכנון מסלול, תיעוד ועוד

האתר Container Logistics מציין כי תוכנות לוגיסטיקה משלבות יכולות מאד לעזור לפשט את הפעילות העסקית ולהגביר את היעילות.

בניתוח לפי מרכיבים, האתר מציין כי "מהלכי השילוח הם חלק מענף הספנות, כולם יודעים שזה מורכב. שילוח מטען ממקום אחד למשנהו כרוך במספר שלבים – הוצאת המכולות, העמסת המטען במכולות, מעקב אחר המשלוחים ווידוא שהמטען מגיע ליעד בזמן. וזה כהמשך למערכת אחסון, מיון, אריזות, העמסה ועוד."

"ללא מערכת חזקה קשה לעסק לפעול ביעילות מכיוון שבמצב הרגיל רוב הזמן שלך מושקע במשימות הידניות. אחת הדרכים הטובות ביותר לשפר את תהליכי המשלוחים היא על ידי אוטומציה של התהליכים באמצעות תוכנת לוגיסטיות."

בהשוואות וניתוח שנערכו במקורות שונים עולה כי NetSuite ERP הוא פתרון ניהול עסקי בענן הכל-באחד המסייע לארגונים לפעול בצורה יעילה יותר על ידי אוטומציה של תהליכי ליבה ומתן נראות בזמן אמת לביצועים תפעוליים ופיננסיים. עם חבילה אחת ומשולבת של יישומים לניהול חשבונאות, עיבוד הזמנות, ניהול מלאי, ייצור, שרשרת אספקה ומחסנים, תוכנת NetSuite ERP מאפשרת לחברות נראות ברורה של הנתונים ושליטה הדוקה יותר על העסקים שלהן.

בין התכונות והישומים שמפעילה מערכת NetSuite ERP: גישה לנתונים פיננסיים, תפעוליים ועסקאות מכל הארגון. התאמה בקלות לוחות מחוונים, דוחות וניתוח חזותי כדי לספק סקירה כללית ברמת הסיכום או תיאור מעמיק של הפעילות העסקית.

פישוט ניהול  העסק

ניהול חשבונאות, מלאי, תפעול, הפצה ועוד, מאפליקציה אחת, היפוך תהליכים ידניים לאוטומטיים במטרה לחסוך זמן ולפנות משאבים כדי לשרת טוב יותר את הלקוחות, לזהות הזדמנויות חדשות ולהקדים את המתחרים.

ניהול ללא מאמץ מספר רב של חברות בנות, יחידות עסקיות וישויות משפטיות עם פתרון ERP אחד. קבלת נראות בזמן אמת ברמה המקומית, האזורית והמטה, ותקן תהליכים עסקיים בכל החטיבות והחברות הבנות.

NetSuite ERP

נמצאת בשימוש ביותר מ-200 מדינות, ונתמכת ביותר מ-27 שפות ו-190 מטבעות – ויכולה לטפל בעסק הגלובלי בקלות וכוללת:

  • אוטומציה של תהליכים פיננסיים. משפרת את התפעול הפיננסי, היעילות והפרודוקטיביות.
  • נראות מלאי. לפקח על רמות המלאי, למזער עלויות נשיאה ולספק הזמנות בזמן.
  • אופטימיזציה של שרשרת אספקה. שליטה בזרימת הסחורות לאורך שרשרת הערך, מספקים ללקוח.
  • ניהול הזמנות ללא רבב. הוכח שגיאות ניהול ורכש ההזמנות שלך.
  • הגדלת יעילות המחסן. אופטימיזציה של תהליך ההחזרה והפחת שגיאות בחירה.

Container xChange

פתרון נוסף (חלקי במידת מה)  המוצע לתכנון וניהול  היא מערכת Container xChange

בהקשר לתוכנת משלוחים וספנות זו מציינים כי יותר מ-1,500 חברות שנבדקו מ-2,500 מיקומים ברחבי העולם כבר משתמשות ב-Container xChange כדי לפשט ולהפוך את לוגיסטיקת המשלוחים שלהם לאוטומטית.

Logimax

מערכת ניהול מחסנים הבנויה על פלטפורמת IBMi. היא בנויה לעסקים 3PL ורב-לקוחות מחסנים, אך הוא מתאים גם לתעשיות כמו מוצרי צריכה ארוזים, תרופות, אחסון קר ועוד. הפתרון יכול להיות מבוסס ענן או מותקן במקום ויכול להשתלב עם המערכות הקיימות של החברה כמו ERP, EDI, TMS ועוד.

המערכת מציעה בסיס לניהול מחסנים עם מודולים נוספים כגון מסחר אלקטרוני וניהול חצר שניתן להוסיף לפי הצורך. למשתמשים יש גישה לניתוחים ודוחות שונים כדי לעקוב אחר מדדי KPI, מגמות, הכנסות, עלויות ועוד.

עבור כל לקוח או מוצר, כל עסקה מותאמת אוטומטית כדי לעמוד בקריטריונים המשויכים לאותו לקוח .

ועוד ממובילי 2023:

Detrack

תוכנת ניהול משלוחים רבת עוצמה המאפשרת לעקוב אחר כלי הרכב שלך בשידור חי על מפה וללכוד הוכחה אלקטרונית בזמן אמת (E-POD) רק באמצעות אפליקציית iOS / Android

RouteMe

פתרון ניהול צי מבוסס ענן המיועד לעסקים קטנים, בינוניים וגדולים. התכונות העיקריות כוללות תכנון מסלול ומדריכי ניתוב. זה מאפשר למשתמשים להקליד או להעלות כתובות של לקוחות ולתכנן את ביצוע ההובלות.

משה שלו - תוכנות - 3

EasyPro

פלטפורמת ניהול תחבורה דיגיטלית המחברת בין שולחים ומובילים ברחבי העולם. זה מאפשר למשלחים להגיש בקשת הובלה ולבחור את המוביל שלהם באמצעות תהליך הגשת הצעות שקוף.

Tookan

פתרון ניהול משלוחים מבוסס ענן המסייע לעסקים במשלוחים לנהל ציי רכב ולהפוך את פעולות השילוח לאוטומטיות. זה מאפשר למשתמשים להקצות משימות לסוכני משלוח לפי לוחות הזמנים שלהם ולעקוב אחר המיקום החי

Dynamics TMS

עם למעלה מ-30 שנות מומחיות בתחום התחבורה, אפליקציה זו היא פתרון "הכי טוב מהזן" המיועד למשלחים הזקוקים לגישה קלה לתעריפי הובלה של המובילים תוך שימוש בתעריפים מבוססי תעריף וגם בזמן אמת

Transplace

Transplace היא ספקית מובילה של טכנולוגיה ושירותים לוגיסטיים עבור שולחים. אנו עוזרים ליצרנים, קמעונאים ומפיצים לייעל את פעילות שרשרת האספקה שלהם ולהגדיל את הביצועים הפיננסיים שלהם. FrontRunners 2023

Fishbowl

תוכנת הייצור והמחסנים מס' 1 לניהול מלאי! מערכת בקרת המלאי החזקה שלה מעניקה לעסק הקטן או הבינוני שלך את הכלים המדויקים הדרושים כדי לשנות את ניהול המלאי שלך ולהגדיל את פיריונו.

Excalibur WMS

Excalibur WMS הוא פתרון ניהול מחסנים מבוסס ענן או מקומי (WMS), המיועד באופן בלעדי למחסנים לוגיסטיים של צד שלישי (3PL) ולפעולות מילוי. Excalibur ניתנת להתאמה אישית עבור מגוון רחב של מוצרים מאוחסנים.

 

האנליסטים חלוקים בדעתם לגבי דירוג התוכנות השונות לניהול לוגיסטי. להלן דירוג שעלה במשאל ביניהם:

משה שלו - תוכנות - 4