SOK

הרבה יותר מחלל עבודה: SOK משנה את תפישת חללי העבודה המשותפים

החברה השנייה בגודלה ברוסיה ממשיכה בצמיחתה בישראל ובנוסף למתחם במגדל נצבא ת"א, היא מתרחבת עם מתחם חדש ב"מתחם האלף" בראשל"צ, בבעלות חברת פרשקובסקי ומגדל, ומתכננת לפתוח 2 מתחמים חדשים עד סוף 2024

 מנהל פעילות SOK בישראל, אלכסיי ברפאנוב, מוביל אג'נדה חברתית המציעה סביבת עבודה מקצועית ומאוזנת המשלבת זמן איכות משפחתי בעבודה. האג'נדה כוללת גם אחריות סביבתית וקיימות העומדים בסטנדרטים המחמירים של LEED )התקן האמריקאי לבנייה ירוקה) לצד חדשנות במערך השירותים המוצעים לחברות במתחם

 בין השירותים החדשים של SOK ישראל: טיולי משפחות משותפים, צבירת מטבעות וקרדיט לשימוש חברי הקהילה, מיצגי אומנות במרחבי המתחם, השקעה בחברות סטארט-אפ מקומיות, אירועי קהילה ועוד

SOK (Service. Office. Knowledge), רשת חללי העבודה המשותפים, השנייה בגודלה ברוסיה, בבעלותו של היזם איגור ריבקוב ואיריק אליארוב, שותף מנהל, מרחיבה את פעילותה בישראל נוכח צמיחתה המהירה על ידי בחירת מיקומי פרימיום חדשים ויוקרתיים.

המתחם הישראלי הראשון של הרשת, שנפתח במגדל נצבא בתל אביב עם התפרצות הקורונה בפברואר 2020, הציג לאורך התקופה אחוזי אכלוס גבוהים מאוד של מעל מ-90% על פני 3,060 מ"ר עם חברות הייטק המעסיקות עשרות עובדים.

המתחם הבא של הרשת יתפרס על 5,000 מ"ר וייפתח בפרויקט "מילניה" בבעלות חברת פרשקובסקי ומגדל ביטוח,  פרויקט הדגל  של "מתחם האלף" בראשון לציון. עלות ההשקעה הכוללת שכירות ובנייה מוערכת בכ-22 מיליון ₪. עלות השכירות, כולל גמר וחניות היא כ- 90 ש"ח למ"ר.

פרויקט מילניה ממוקם בחזית מתחם האלף ומציע את הגישה המהירה ביותר לתוך המתחם והחוצה ממנו. הוא מצוי בסמיכות לצירי תנועה מרכזיים כמו נתיבי איילון וכביש 441, תחנות רכבת ישראל והרכבת הקלה.

לאחרונה חתמהSOK  על הקמת מתחם חדש שיהווה את מתחם הדגל של הרשת בפרויקט מילניה, על פני שתי קומות (17 ו-18), כולל 2 מרפסות בקומה ה-17, עם נוף לים – בשטח כולל של כ-5,000 מ"ר. חברות במתחם האלף ייהנו ממגוון שירותים ייחודים בשטח המסחרי ובהם מסעדות, מרכזי קניות, סניפי בנק, חניות אופניים, מקלחות, חדר כושר מפואר לשימוש כלל חברי הקהילה, בני משפחותיהם, ועוד. חברת Marshall  שיווק פרויקטים בנדל"ן מניב הובילה את החתימה על העסקה הזו.

את פעילות SOK בישראל מנהל אלכסיי ברפנוב, 41, אב לשלושה ילדים. ברפנוב עשה עלייה לישראל בשנת 2018 ובעקבות עלייתו קיבל הצעה לנהל את ההתרחבות הראשונית של רשת SOK מחוץ לגבולות רוסיה ולפתוח את המתחם הראשון של הרשת בתל אביב. במסגרת התרחבות פעילות החברה בישראל, מייצג ברפאנוב גם את פעילות הבעלים בתחום ההשקעות תוך חיפוש חברות סטארט-אפ ישראליות בתחום הפינטק, אד-טק ואנרגיה ירוקה.

ברפנוב בעל ניסיון רב בחברות הייטק וסטארט-אפ כמנכ"ל ומייסד שותף וכן הוביל מהלכי התרחבות אסטרטגיים של רשתות מתחומים שונים, לרבות בנקים, כגון CitiBank ואלפא-בנק. אלכסיי, יזם בעצמו המשקיע בחברות שונות בארץ ובעולם בתחומי האנרגיה, הבנייה, הייטק ולאחרונה גם ב-Edu-Tech. אחת מחברות ההייטק שניהל נמכרה לשחקן ענק ברוסיה בתחום מנועי החיפוש. כמו כן, הוא מקדם את פעילות אגודת רוטרי ישראל, שהשיקה מועדון מקומי ביוזמתם של עולים ותיקים מברית המועצות לשעבר אשר עושים שינוי בישראל בתחום העסקי והחברתי.

אלכסיי ברפאנוב, מנהלת פעילות SOK בישראל: " SOKמביאה איתה בשורה של ממש בתחום חללי העבודה בישראל, כזו שמקדשת את האיזון בין בית לעבודה, דואגת לשימור העובדים של החברות במתחמים, בדגש על משפחתיות, קיימות, אמנות והטמעת שירותים חדשניים. אחרי שביססנו את פעילות המתחם בת"א, הפוקוס הבא שלנו הוא על העיר ראשון לציון. אנחנו מאמינים שהעסקים בעיר ובסביבה צמאים למתחם עבודה שמספק את כל הצרכים שלהם ושל העובדים שלהם.

הצוות שלי ואני משקיעים משאבים רבים באיתור חברות טכנולוגיות המספקות מוצרים שמספקים סביבת עבודה מקצועית וחדשנית המאפשרת יעילות מירבית להשגת יעדי החברות. כל זאת לצד אזורי ההתרעננות שבמתחם ופעילויות מהנות ומגבשות עם המשפחה והעובדים. הקהילה שלנו מורכבת מחברות הייטק גדולות, חברות בינוניות המעסיקות עשרות עובדים וגם צוותים קטנים של סטארטאפים. הניסיון מראה לנו שלכולם חשוב האיזון שמגביר את היעילות ומונע שחיקה ותחלופת עובדים. אנחנו נמשיך לטפח את הקהילה שלנו בשני המתחמים האלה, כמו גם בבאים שנפתח בהמשך."

החברה מובילה פעילויות חדשניות:

 CO-WORKING & WALKING

הקונספט החדשני עושה עלייה מרוסיה, שם הוא פעיל כבר שנים, כאשר כעת מתארגנות קבוצות לטיולים משפחתיים ברחבי ישראל. את הטיולים מארגנת מנהלת הקהילה בשיתוף מורי דרך וספקים מתחומים שונים, כגון: סיורי אוכל, טיולי טבע, טיפוס, ג'יפים אקסטרים. הטיולים מותאמים לרצונות החברות במתחם והם רשאים להזמין את משפחותיהם.

Art & Youth

תחום התרבות בכלל והאמנות בפרט, הינם נושאים שקרובים מאוד לליבם של המנכ"ל אלכסיי ברפאנוב והבעלים איגור ריבקוב ואיריק אליארוב, ואחת המטרות שהגדירו עם הקמת המתחם היא לקדם את האומנים המקומיים בישראל ולחשוף אותם ואת יצירותיהם בפני הקהילה ואורחי המתחם. המיצגים במתחם נבחרים בהתאם לערכי המותג; חדשנות, קיימות ואיכות סביבה, תעוזה ואמביציה. בין המיצגים שתואמו לתקופה הקרובה – אופנה לבישה/חכמה, אומנות מקומית ממוחזרת, מתקני AI ועוד. בקרוב יצא קול קורא לתערוכות נוספות. כמו כן, יועברו סדנאות אומנות בתחומים שונים עבור בני נוער בשיתוף אמנים ישראלים מקומיים.

SOK COiNS

לכל חברה במתחם יש חשבון מטבעות הגדל בהתאם לצריכת השירותים שלה ושל העובדים שלה. קונפסט בסגנון "הנוסע המתמיד", משולב עם מודל צבירת נקודות של מועדון לקוחות. את המטבעות שנצברו יוכלו החברות לממש ברכישת שירותים נוספים במתחם כגון השכרות חדרי ישיבות, אירועים ועוד.

סיבה למסיבה

בשני מתחמי הרשת יש גם מתחם אירועים הניתן להשכרה או לשימוש החברות במתחם. לאורך השבוע מתקיימים אירועים, השקות ,הרמות כוסית, ציוני חגים, ימים בינלאומיים, האפי האור, פינוקי בוקר והכל במטרה אחת – לאוורר את העובדים במתחם להפסקות קצרות עם בוסט מתוק של אנרגיה.

השקעה בסטארט-אפים ישראלים

בעלי רשת SOK,  איגור ריבקוב ואיריק אליארוב, בוחן השקעות נוספות בסטארט-אפים מקומיים מתחומים שונים. מר ריבקוב כבר משקיע במספר מיזמים ישראליים באמצעות קרן ההון סיכון Prytek בה הוא משמש כששותף החל מ־2018, שהחלה את דרכה כמיזם ישראלי לקידום טכנולוגיה מקומית מחוץ לגבולות המדינה. לקרן גם זרוע פינטק בשם GFS שהשקיעה בין היתר בפייבוקס, איזי בוב וטיפרנקס הישראליות. יאיר סרוסי, יו"ר בנק הפועלים בעבר, משמש כיו"ר הקרן. בקרוב, אגב, יתפרסמו תחומי ההשקעה הנוספים שייבחנו ע"י הקרן והבעלים.

רקע SOK

ברוסיה, SOK נחשבת לחברה השנייה בגודלה בתחום חללי העבודה עם  כ- 40,000מ"ר ב-9 מתחמים ברחבי המדינה – 7 במוסקבה, אחד בסנט פטרסבורג ואחד בקאזאן. ביציאתה הראשונה אל מחוץ לגבולות המדינה, בחרה הרשת בישראל כיעד אסטרטגי ולולא הקורונה היו נפתחים עוד שלושה מתחמים שתוכננו להיפתח עד סוף 2022. כיום, מתכננת החברה לפתוח שלושה חללי עבודה נוספים עד סוף 2024 שצפויים להגיע לשטח כולל של 15,000 מ"ר, כאשר הדגש הוא על שילוב חדשנות, בחירות מיקומים אסטרטגיים וערך ייחודי עבור הקהילה והשותפים של החברה.

המתחם הנוכחי, במגדל נצבא שברחוב המסגר בת"א, נשכר תמורת 17 מיליון שקל לתקופה של חמש שנים וחצי. המתחם משתרע על פני 3,060 מ"ר במגדל נצבא, בקומות 9-11 ומאוכלס בימים אלה, כמעט במלואו (כ-500 עמדות עבודה) בחברות היי-טק גדולות ובינוניות לצד נותני שירותים בתחומים שונים, אשר זכאים גם לעמדות במתחמי SOK ברוסיה בעת ביקורם שם, ולהיפך.

תמהיל החברות במתחם SOK – חברות בינוניות וגדולות המעסיקות מעל 100 עובדים ודוגלות ברווחה עבור עובדיהם, חברות סטארט-אפ בגדלים שונים ופרילנסרים. סוגי המשרדים – החל מאזורי משרדים פרטיים וסגורים לחברות הכוללים מטבחונים וחדרי ישיבות ממותגים ועד רצף משרדים בגדלים שונים, כולל עמדות עבודה אישיות באזורים המשותפים.

החזון של רשת SOK הוא ליצור סביבות עבודה מקצועיות במיקומים עסקיים אסטרטגיים המספקים מענה הוליסטי לכל צרכי החברות המתארחות בכל אתרי הרשת ברחבי העולם. המשימה של SOK, כרשת בינלאומית המארחת מאות חברות מובילות, היא לוודא שסביבות עבודה מתוכננות היטב יסייעו לחברות וארגונים להשיג את יעדיהם העסקיים תוך שמירה על איזון בין עבודה לחיים, דרך הפסקות המעודדות מוטיבציה, טיולים, ארוחות משפחתיות ועוד.

החברה מקפידה על האפקטיביות הניהולית של משאבי החברות המתארחות בחלליה, מאפשרת גמישות בצמיחה של החברות, ושומרת על מקצועיות, ידידותיות ובטיחות לקהילה והסביבה – ובעיקר מעמידה את צרכי החברות ועובדיהן במרכז.