טראקנט טרקנט

הצבא ירכוש רכיב קטליטי של Trucknet לצמצום צריכת דלק והפחתת פליטות מזהמות במנועי סולר

טראקנט לוגו לאתר

עסקה ראשונה לטראקנט עם צה"ל, בהמשך לגיוס מוצלח של 1.4 מיליון שקל, הצבא ירכוש את הרכיב הקטליטי Trucknet Smart Ctalyst עבור משאיות מרכז ההובלה, בהיקף מוערך של כ-400 אלף יורו,

 באוגוסט 2023 קבלה החברה הודעה מצה"ל כדלקמן:

  1. צה”ל חרט על דגלו להיות קטר מוביל לנושא הקיימות.
  2. בחודשיים האחרונים נבחנו על ידי צה"ל מספר רב של טכנולוגיות שתכליתן – צמצום פליטות גזי חממה. הטכנולוגיה שהוצגה על ידי החברה נמצאה מתאימה לאור תוצאות שהציגו ירידה של 50% בפליטות המזהמות וירידה משמעותית בצריכת הדלק.
  3. אי לכך החליט צה"ל להצטייד ברכיב הקטליטי למשאיות מרכז ההובלה, בהיקף כספי המוערך על ידי החברה בסכום של כ- 400 אלפי יורו. בנוסף צוין בהודעת צה"ל כי קיימת אפשרות להרחיב ההצטיידות בהמשך לרכבים נוספים בצה"ל.
  4. ההצטיידות אושרה על ידי צה"ל לאחר ניסוי שנעשה בכלי רכב צבאיים ולאור התוצאות שהוצגו בביקורת מכון התקנים הישראלי (ראה דוח מיידי של החברה מיום 14 במאי 2023 (מס' אסמכתה 2023-01-043774)).

חנן פרידמן, מנכ"ל החברה, מסר: "אנו גאים בכך שהחברה מתקדמת על בסיס התוכנית העסקית שלה וזאת בהמשך לדיווחים אודות הבחירה של גופים משמעותיים כחברות אגד ודן בישראל, Gauthier Transport בצרפת ו – Transportation Public Bucharest ברומניה, העורכות בימים אלה פיילוטים עם הממיר החכם שלנו. פיילוטים אלה מגיעים לאור התוצאות הטובות של הפיילוט שערך לאחרונה צה"ל וכן קבלת תוצאות בדיקת מכון התקנים הישראלי שהראו על חיסכון של 52% בפליטת גזי חממה וחיסכון של עד כ-7.4% בצריכת סולר. יותר ויותר מדינות באירופה מבקשות כיום לבחון את הטכנולוגיה של טראקנט בדרכן להתייעלות ולצמצום בפליטות המזהמות"

עוד הוסיף פרידמן: "זוהי גאווה גדולה עבורנו להעניק שירות ולקדם התייעלות כלכלית וסביבתית בקרב הגופים הגדולים ביותר בעולם הלוגיסטיקה, כצה"ל, אך זוהי גאווה לא פחות גדולה, עבורי, כישראלי, לראות את צה"ל בחוד החנית של צבאות בעולם, שנוטלים על עצמם באופן פרואקטיבי ווולונטרי, להשתתף במאבק הגלובלי המשותף להפחתת פליטות מזהמות.  כמי הפועלים כיום מול צבאות זרים, כצבא ארה"ב וכוחות האו"ם, אנו קוראים לחברות נוספות לבחון ולהיווכח בשינוי שמביא השימוש בממיר המשולב בטכנולוגיה שפיתחנו עם שותפינו בארה"ב".

ב-10 באוגוסט דיווחה החברה כי דירקטוריון החברה אישר הקצאה פרטית של 907,640 מניות רגילות של החברה ו- 907,640 כתבי אופציה בלתי סחירים, הניתנים למימוש למניות החברה לשישה משקיעים, שאינם בעלי עניין בחברה, בתמורה לסך כולל של כ- 1,425 אלפי ש”ח. החברה מייעדת את תמורת הצעה הפרטית למימון עסקאות למכירת האביזר הקטליטי, המשווק על ידי החברה וכן למימון פעילותה השוטפת של החברה.

נכון למועד זה, החברה אינה יכולה להעריך את תוצאות הפיילוטים, מידת שביעות הרצון של הלקוחות מהרכיב הקטליטי ונכונותן לרכשו, התנאים המסחריים למכירתו ותנאים רגולטוריים נוספים שעשויים להידרש לצורך מכירת הרכיב

יובהר כי הוצאה לפועל של רכש על ידי צה"ל טעונה אישור והזמנה של משרד הביטחון, אשר נכון למועד דוח זה, טרם התקבלה. כמו כן אין וודאות ביחס לתנאי ההזמנה שיידרשו על ידי משרד הביטחון, ככל שהזמנה כאמור תימסר לחברה.

טראקנט

אודות הממיר החכם:

טראקנט מפתחת במשותף עם חברת RENTAR בארה"ב, ומשווקת, קטליסט דלק חכם (פטנט מספר 7156081B2)  שמטרתו להפחית את צריכת הדלק והפליטות במנועי דיזל של כלי רכב כבדים.

פטנטים דומים נרשמו באירופה, אסיה וישראל. הממיר מתחבר למערכות טראקנט המחשבות את מספר הפליטות המזהמות.

הדאגה להפחתת צריכת הדלק ופליטת הפחמן נמצאת בראש סדר היום של ממשלות וחברות, ומכאן שהפתרון המשולב של טראקנט ו-RENTAR יכול לסייע בקידום שינוי כלכלי וסביבתי.

משאית, הפולטת בממוצע 12-16 טון מזהמים בחודש, יכולה לחסוך כ-25% מהפליטות המזיקות, וזאת במקביל לחיסכון הנוסף שיושג משימוש במערכת התאמת הנסיעות (Matching) החכמה שפיתחנו. בעקבות ההתייקרות בעלויות שרשרת האספקה העולמית, משאית המפחיתה פליטות תוכל לקבל כסף עבור כל טון של פליטות מזהמות שנחסכו באמצעות ממיר הדלק, שמחשב את הפליטות באמצעות כלי חישוב הפליטות המקוון של טראקנט.

בנוסף להשפעה הסביבתית החיובית, לממיר הדלק יתרונות כלכליים למשתמש הקצה, שכן התקנתו יכולה להפחית את הוצאות הדלק בשיעור של עד – 7.4% ולהראות הפחתה של עד 52% בפליטות גזי חממה. משאית אירופאית צורכת סולר בממוצע של כ-60,000 יורו בשנה.

אודות החברה:

טראקנט אנטרפרייז (Trucknet Enterprise) הנה חברת iPaaS (integration platform as a service) – פלטפורמת All In One, דיגיטלית, מבוססת ענן, המאפשרת לחברות תחבורה ולוגיסטיקה הפחתה בעלויות ההובלה וחסכון במשאבים באמצעות אופטימיזציה של משלוחים בכל סוגי התחבורה, תוך שימוש בבינה מלאכותית (AI), בינה עסקית (BI) ולמידת מכונה (ML).

הפלטפורמה – ששמה לה למטרה לייסד מערך מקצועי ייחודי בתחום התחבורה השיתופית – כוללת ממשקי ניהול המותאמים עבור הנהגים והלקוח הסופי, מערכת מכרזים חכמה, יכולת התאמה אוטומטית על בסיס מיקום בין משאיות למטענים, פתרון תשלום קל ומהיר לשוק ה-B2B, ומערכת מקוונת לחישוב פליטות CO2 של ציי רכב.

התוכנה של טראקנט, מתממשקת עם כלל מערכות סידור העבודה (TMS) ומערכות הטלמאטיקה המובילות, או מאפשרת הטמעת מערכת TMS מקורית, ובכך מאפשרת לחברות ההובלה אופטימיזציה וויזביליות מלאה בניהול ציי הרכב, תוך שימוש במסמכי שילוח דיגיטליים (e-CMR), המקנים חיבוריות מלאה, ניטור ושקיפות.

הפתרון של טראקנט, שהנו פתרון המותאם אישית עבור צרכיו של כל לקוח (Tailor Suite), מאפשר אוטומציה ואופטימיזציה מושלמת עבור תובלה יבשתית לחברות המנהלות ציי רכב מסחריים וצרכנים של שירותי לוגיסטיקה, תוך שיפור היעילות, הוזלה משמעותית בעלויות, וכתוצאה מכך, הגדלת הרווחיות של החברות, לצד הוזלת מחיר השירות.

האקוסיסטמה השיתופית המחברת בין משאיות למטענים, מקטינה את הנסועה הריקה (Empty Miles) וכפועל יוצא, את כמות המשאיות בכבישים ועל כן גם את פליטת המזהמים, הפגיעה באיכות הסביבה, ומספר תאונות הדרכים בהן מעורבות משאיות. היא עושה כן באמצעות ממשק תיעדוף אוטומטי של רכבים זמינים עם חברות אחרות בתחום התחבורה והלוגיסטיקה, על ידי ביצוע התאמה חכמה על בסיס מיקום בין משאיות ריקות לבין מטענים. נתוני המשאיות הריקות בעולם עומדים כיום על 27% באירופה, 36% בארצות הברית ו-46% באסיה.

החברה משווקת גם ממיר דלק ייחודי, תחת השם  Trucknet Smart Catalyst, המיועד לצמצום צריכת דלק והפחתת פליטות מזהמות במנועי סולר של רכבים כבדים. הממיר מחובר למערכות טראקנט המאפשרות את חישוב כמות הפליטות המזהמות. הממיר הייחודי שנבחן בניסוי מעבדה בצה”ל, הראה צמצום של כ-7% בצריכת דלק וצמצום של כ-45% בסך הפליטות המזהמות.

סקר שנערך ב-2021 על ידי ה- TIAA-CREF Teachers Insurance and Annuity Association of) America – College Retirement Equities Fund) מצא כי כמחצית מהמשקיעים מחזיקים כיום ב”השקעות אחראיות” (ESG) המבקשות לקדם ערכים חברתיים וסביבתיים (Impact Investing), בהבינן כי שווי ההשקעה אינו נמדד כיום בתשואה לבדה. הפתרון שמציעה טראקנט הוא, לפיכך- WIN WIN WIN מושלם, עבור חברות המטמיעות את הפלטפורמה שלה, כמו גם עבור המשקיעים בה, וכמובן לאיכות הסביבה.

טראקנט פועלת בשוק התחבורה והלוגיסטיקה הבינלאומי ששווי מוערך בכ-19.36 טריליון דולרים, ונכון לשנת 2021 לחברה כחצי מיליון משאיות וכ-5,000 חברות רשומות מרחבי העולם.

מאז הנפקתה בבורסת תל אביב באפריל 2021, חתמה החברה על שורת הסכמים עם מפעלים, חברות וארגוני לוגיסטיקה משמעותיים ברחבי אירופה וארה”ב, ביניהם הסכמי פעילות מול: C.S PPG ROMANIA S.A, Saint Gobain, DSV, KYNITA, HOCHLANS ,FARMEC ,CARPATINA BEVERAGES S.A.

החברה שהוקמה בשנת 2016 על ידי מר חנן פרידמן, המכהן כמנכ״ל החברה, מעסיקה כ-30 עובדים הפרושים במשרדים בצרפת רומניה וישראל

.