עובדים זרים

הממשלה החליטה על הגדלת מכסת העובדים הזרים

גידול ניכר במספר העובדים הזרים בישראל, עוד 290 אלף איש, למספר כולל של 330 אלף עובדים. על כך החליטה הממשלה. נשיא התאחדות התעשיינים: ״מברכים על שינוי הגישה ומצפים לראות יישום מהיר בשטח על מנת להחזיר את המשק לצמיחה״

הממשלה אישרה אתמול לאחרונה בישיבתה השבועית הצעת החלטה מתוקנת שגיבש משרד ראש הממשלה, המבקשת להגדיל את מספר העובדים הזרים בישראל בעוד 290 אלף איש, כך שמספרם הכולל יעמוד על 330 אלף עובדים. לראשונה תצמיד הממשלה יעד זה לגודל האוכלוסייה, כך שכ-3.3% מהאוכלוסייה בישראל יהוו עובדים זרים.

 

הצעת ההחלטה גובשה על ידי מנכ״ל משרד ראש הממשלה, יוסי שלי, בתיאום עם משרדי הממשלה השונים, ולפיה תוקם ועדת מנכ״לים בראשותו, שתקבל סמכויות אשר יאפשרו לה להחליט על חלוקת המכסות של העובדים הזרים לפי ענפי המשק השונים, להמליץ על הפחתת אגרות ודמי היתר ולקבוע שכר מינימלי לעובדים הזרים. ההצעה תוקנה לאחר שנמתחה עליה ביקורת לפני חג הפסח מצד משרדי השיכון והפנים.

 

נשיא התאחדות התעשיינים, ד״ר רון תומר, בירך על החלטת הממשלה שנועדה להקל על הבאת העובדים זרים לארץ ומסר כי ״זוהי החלטה מבורכת שחיכינו לה זמן רב ואנו מודים למשרד רוה״מ, משרד העבודה, משרד הכלכלה והתעשייה ויתר משרדי הממשלה שנרתמו למען הנושא. יחד עם זאת המבחן האמיתי יהיה ביישום המהיר והמיידי בשטח ובהסרת כלל החסמים המונעים מהמשק לשוב לפעילות ולעלות על מסלול צמיחה״.

 

מקור התמונה:

https://hr.asia/foreign-worker/majority-of-municipalities-across-japan-want-more-foreign-workers/