אשר נקלעה למזג אוויר סוער, עם מבצע חילוץ הנדסי לפריקה בטוחה של מכולות שהיו בהטייה

חברת נמל אשדוד  התגייסה לסייע לאוניה ASERID  של חברת EKKONLINES  אשר נקלעה למזג אוויר סוער עם גלים גבוהים, כאשר היתה בדרך לנמל אחר באזור. בנמל אשדוד התקיים מבצע חילוץ הנדסי לטובת פריקה בטוחה של המכולות שהיו בהטיה. חברת הספנות בודקת מטעמה את הסיבות לתקרית ומפיקה את הלקחים.

נמל אשדוד - 23.1.2023 - 2

האוניה ASERID הגיעה לנמל אשדוד לאחר שנפלו שלוש מכולות לים מדופן האוניה (המכולות שהגיעו לחוף באשקלון) ולאחר ש-20 מכולות נוספות קיבלו הטיה משמעותית לצד עם חשש לנפילה לים. חברת נמל אשדוד התגייסה לסייע לאוניה על מנת שתוכל להיכנס לנמל ובשיתוף חברת תעבורה ימית ובליווי רספ"ן וחברות הביטוח שהיו שותפות לכל המהלך – בוצע מבצע מורכב רב משתתפים.

תהליך עבודת החילוץ ההנדסית היה מורכב והתבצע בשיתוף חברת נחשון. הנמל היקצה לכך רציף ואזור עבודה בטוח לצורך ביצוע החילוץ. לצורך הביצוע הובאו לנמל שלושה מנופים של חברת תעבורה ועבודות החילוץ הסתיימו בשלום. האוניה הוחזרה לרציף ייעודי ופרקה את שאר המכולות הייבוא שהיו עליה וכעת נמצאת בנמל לצורך תיקונים הנדרשים במחסן שבו התרחשה נפילת המכולות וההטייה של האחרות. בסיום התיקונים האוניה תקבל אישור הפלגה כמקובל במקרים של תיקונים הכרחיים עד לקבלת אישור הפלגה מטעם רספ"ן.

נמל אשדוד - 23.1.2023 - 3

לדברי אלי בר יוסף, מנכ"ל בפועל נמל אשדוד: "אני מודה לכל גורמי הנמל השונים על ההתגייסות לצורך ביצוע המבצע ההנדסי. תודה מיוחדת לצוות החירום של הבטיחות והחירום של הנמל שטיפלו בכל תהליך העבודה. תודה למחלקת הנכסים,  מחלקת התפעול ומחלקת המכולות שנרתמו והבטיחו את ביצוע המבצע. תודה למנהל ישראל של חברת EKKONLINES יוסי קבודי, לרב חובל חברת תעבורה ימית, מוריס מור ולצוותו."

צילום: דוברות נמל אשדוד