אמקול

אמקול השיקה אתר חדש עם מידעטק והגדילה את מספר הלידים בעשרות אחוזים

מדעטק - לוגו

מידעטק מבית מטריקס, הקימה אתר מכירות חדש לחברת אמקול, מהחברות הוותיקות במשק לייבוא ולאספקה של מערכות הנדסיות וציוד טכני. האתר כולל קטלוג של עשרות אלפי מוצרים והוא מסונכרן באופן מלא עם מערכת ה-Priority. הפרויקט בוצע באמצעות מחלקת NET של מידעטק וארך חצי שנה, כאשר האתר עלה לאוויר באופן רשמי בסוף אוקטובר האחרון. עלותו נאמדת במאות אלפי שקלים.

אמקול היא חברת B2B תעשייתית שמשרתת אלפי לקוחות בכל מגזרי המשק, אשר מורכבת ממספר חטיבות מכירה שונות, הכוללות מגוון מותגים ומוצרים וקהל לקוחות וספקים הטרוגני. בין חטיבותיה ניתן למצוא פעילות בתחומי תשתיות, אוטובוסים, תעשייה, מנועים, רכבות, במות הרמה ומלגזות. המגוון הגדול איתו עובדת החברה מייצר באופן טבעי את הצורך להתנהל ב"שפות עבודה" שונות בין חטיבה לחטיבה ומול לקוחותיה. האתגר המהותי ביותר בפרויקט זה היה לייצר שפה אחידה בפלטפורמה אחת, שתשרת את יועצי המכירות, הספקים והלקוחות באופן אחיד, ברור וקל לשימוש. אתגר נוסף בתהליך היה לרכז את כל חטיבות החברה בפלטפורמה אחת ולהתאים את תהליכי העבודה השונים לפלטפורמה זו באתר אחד, תוך שמירה על הייחודיות שלהן ומתן מענה לדרישות והצרכים של כל חטיבה בפני עצמה.

לצד יצירת שפה מונגשת לכל משתמשי השירותים של אמקול, מטרה נוספת בפרויקט הייתה לייצר ממשק מכירתי שימצב את אמקול מבחינה תדמיתית כחברה מובילה עם שירותים עדכניים וחדשניים, בדגש על וויזואליה נעימה וקלות תפעול. כמו כן, באמקול חיפשו למצוא פתרון שיבטל את הכפילות שבעבודה עם מערכות פנימיות וחיצוניות נפרדות, ורצו לאחד את כל הפעילות העסקית לכדי פלטפורמה אחת. זאת, בין היתר, על מנת שלא לבצע תחזוקה של עשרות אלפי מוצרים בשתי מערכות (Priority ואתר) ולהימנע מהצורך של כתיבת ממשקי סינכרון בין שתיהן. כל אלו הובילו את אמקול להרחיב את פתרון Priority, ששימש עד כה את הצרכים הפנימיים של החברה, כדי שישמש כעת גם את פעילותם של הלקוחות והספקים על גבי האתר ולמעשה יסנכרן את כל הפעילות של החברה במקום אחד עם אותו מאגר נתונים, שלפני כן עבר במישורים מקבילים.

כיום, האתר החדש אכן מאפשר לחברה לנהל את כל פעילותה בפלטפורמה אחת, תוך שהוא מביא לחסכון משמעותי בניהול השוטף והתחזוקה של ממשקי העבודה, כמו גם של תהליכי המכירה והייעוץ, ובעיקר מגדיל בעשרות אחוזים את מספר הלידים שמקבלת החברה. באמצעותו הלקוחות חשופים למגוון הענק של המוצרים שמוכרת אמקול ובאפשרותם לחפש מוצרים לקניה, השכרה או מוצרי יד שניה ישירות באתר, כאשר המידע מופיע עם פירוט טכני, תמונות ומחירים לכל מוצר. הלקוחות יכולים לבקש הצעות מחיר או לפתוח פניה ישירות מהאתר והנתונים נכנסים באופן מיידי ל-Priority וממתינים לטיפול סוכן המכירות המתאים. בתוך כך, סוכני המכירות יכולים להמשיך לפעול באותה דרך שפעלו עד כה כשכל המידע והלידים שמגיעים מהאתר מגיעים גם הם לתהליכי העבודה הרגילים.

בעתיד הקרוב מתכונן להתווסף לאתר שלב נוסף של איזור אישי ללקוחות קבועים באמצעותו הם יוכלו לבצע הזמנות באופן עצמאי און ליין, מה שיהפוך את האתר לממשק איקומרס מלא.

חנה שראל - מידעטק

קרדיט לצילום: עמרי מירון

חנה שראל, מנכ"לית מידעטק, אומרת: "חברת אמקול פועלת בעולמות מגוונים שחייבו אותנו לבצע חשיבה רוחבית מעמיקה כיצד ניתן לבצע סינרגיה מלאה ביניהם, והפתרון שילב את הניסיון של מידעטק בהגדרה וביישום תהליכי עבודה במערכת Priority, ביחד עם היכולות הטכנולוגיות שלנו בפיתוח אתרים מעל המערכת. בתחילת הדרך למדנו את כל הצרכים של אמקול ויצאנו לדרך במטרה לעמוד באתגר ולהציב לאמקול אתר מכירתי עם חזות וויזואלית מזמינה ונעימה, ואנחנו שמחים שיכולנו לסייע לחברה בעוד נדבך בדרך להתחדשות הדיגיטלית שהיא עוברת. יכולות הדיגיטל של מידעטק ביחד עם ההכרות העמוקה עם מערכת ה-Priority, בליווי הצוותים המקצועיים של מידעטק ואמקול, הוכיחו גם בפרויקט הזה שהפתרון של מידעטק המשלב יכולות בתחום הדיגיטל וביישום ה-Priority, נותן את הערך הטוב ביותר ללקוחות Priority הרוצים להתקדם דיגיטלית".

הילה קראוס - אמקול

הילה קראוס, מנהלת מערכות מידע באמקול, מציינת, כי "האתר הישן איתו עבדנו לפני כן לא ענה על הדרישות העכשוויות שלנו כארגון ולכן חיפשנו פתרון שיוכל לייצר לנו אתר מכירתי טוב יותר שייעל את הפעילות העסקית שלנו מכל הבחינות. פתרונות אחרים שבחנו היו מאלצים אותנו לעבוד בערוצי עבודה כפולים, או להשקיע משאבים בבניית הממשקים ואילו הפתרון של מידעטק  נמצא בעל התועלת המהותית ביותר עבורנו – פעילות אחודה בפלטפורמה אחת. לכל אורך הפרויקט התרשמתי מאוד מהצוות המקצועי של אנשי מידעטק, שידעו לתת מענה מוחלט לכל הצרכים שלנו כארגון עם גמישות מירבית. כיום האתר פועל בהצלחה רבה ואנחנו מתכננים עוד לשדרג אותו בהמשך על גבי ה-Priority". קראוס הוסיפה, כי "הנהלת חברת אמקול התגייסו לפרויקט, ויחד הושקעה חשיבה רבה בהגדרת הצרכים, האפיון וארגון החומרים השיווקיים לאתר. אנחנו שמחים לחתום עוד עבודת צוות מדהימה, חוצה ארגון שמביאה ערך אמיתי לפעילות החברה".

אודות מידעטק

מידעטק, שנרכשה על ידי מטריקס בשנת 2019, הוקמה ב-1993 ומאז מתמחה ביישום מערכת ה-ERP Priority ובפיתוח פתרונות נוספים בסביבת היישום של Priority.
השירותים הניתנים על ידי מידעטק הינם אפיון תהליכים עסקיים וגיבוש פתרון מתאים, תוך עמידה בלו"ז ובתקציב הלקוח, פיתוח התאמות ייחודיות ללקוח, הסבת נתונים ממערכות קודמות, יצירת ממשקים למערכות משיקות כולל מערכות בקרה וזמן אמת, הכשרת משתמשים והעברת ידע ללקוח וכן מתן תמיכה באמצעות Help Desk.
מידעטק מאפשרת ללקוחותיה לקבל פתרון הוליסטי ביישום מערכת ה-Priority תוך לקיחת אחריות כוללת ומתן שירותים נילווים כגון DBA ,System ואירוח של מערכת ה-Priority בענן. מידעטק הינה החברה הגדולה ביותר המיישמת מערכת Priority והינה שותף זהב היחיד של חברת Priority Software. כחלק מהניסיון שצברה ביישום ה-Priority בקרב כ-1,000 לקוחות, פיתחה מידעטק מודולים נוספים המשולבים במערכת ה-Priority באינטגרטיביות מלאה אשר נשמרים בשדרוג המערכת, וכן פתרונות משלימים דוגמת אפליקציות ואתריWEB  על גבי מערכת ה-Priority.