אייל סלע 147 1

איך לבחור משלח בינלאומי המתאים לעסקים קטנים ובינוניים ?

מאת: אייל סלע*

בכל פעם שאתם מזמינים הובלה בינלאומית למטען שלכם, אתם מתחרים עם חברות הגדולות השולטות בשוק הסחר העולמי לסחורות ולמוצרים. חברות אלה משנעות מאות אלפי מכולות מדי שנה ומטיסות אלפי ק"ג בהובלה אווירית, לחברות אלו יתרון בניהול משא ומתן על תעריפי ההובלה בגלל הכמויות הגדולות של הפעילות שלהם. בנוסף, בתקופות ביקוש גבוה, כשכולם עומדים בתור כדי לקבל מקום, חברות גדולות מקבלות עדיפות מהמשלחים הגדולים, חברות הספנות והתעופה.

בכתבה זו אתאר כמה מהאתגרים הקשורים בשילוח הבינלאומי לעסקים קטנים ובינוניים ואציע צעדים מעשיים אותם עסקים אלה יוכלו  לנקוט בכדי לשרוד בשוק ואפילו לשגשג.

איך בוחרים משלח בינלאומי והאם גודל החברה משפיע?

כאשר אתם מחפשים חברת שילוח בינלאומית להובלת המטענים שלכם, אתם נחשפים למגוון גדול של ספקי שילוח בינלאומי – ממשלחים גלובליים ענקיים ועד לחברות שילוח קטנות ומקצועיות בעלות התמחויות במשלוחים ספציפיים כגון משלוחים מסוכנים, פארמה, פרויקטים ועוד..

איך תוכלו לבחור משלח שיתאים הכי טוב לצרכים שלכם? התשובה אינה פשוטה.
תצטרכו להבין למה לצפות מעבודה עם שותף לוגיסטי גדול או קטן.

עבודה מול חברות שילוח גדולות בעלות רשת סוכנים גלובלי

לחברות שילוח גדולות יש רשת סוכנים מקומיים במדינות רבות והן מבטיחות לתת מענה כמעט לכל סוגי המשלוחים מכל נקודה בעולם.

חברות שילוח אלה מטפלות בכמויות גדולות של מטענים, דבר המאפשר להן לנהל משא ומתן ולקבל תעריפים טובים עם חברת הספנות והתעופה. בדרך כלל את התעריפים הנמוכים חברות אלה מציעות ללקוחות גדולים שלהם בכדי שיהיה להן בסיס קבוע בעבודה עימם. גם לקוחות קטנים יכולים ליהנות מתעריפים משופרים, אם בראש סדר העדיפויות חשוב לכם לשלם על ההובלה מחיר נמוך, אולי תשקלו לעבוד עם אחת מהחברות הגדולות.

חסרונות בעבודה עם חברות שילוח גדולות

אף חברת שילוח לא יכולה להיות טובה ביותר בכל סוג של הובלה, גם חברת שילוח ענקית המכסה את כל העולם, בדרך כלל מציעה שירות מצוין באזורים מסוימים, שירות סביר בחלקם, ושירות מספק באחרים. אם החוזקות בנתיבי ההובלה הראשיים של השותף הלוגיסטי לא תואם לצרכים שלכם, אתם עלולים להתאכזב.

בנוסף, כפי שכולנו יודעים, שירות במחיר הזול ביותר הוא לרוב לא הטוב ביותר, חברות שילוח גדולות, טובות בהעברת כמויות עצומות של מטענים לא מסובכים, בדרך כלל לחברות אלה אין מספיק זמן או יכולת לעזור עם אתגרים מיוחדים, במיוחד אם אתם יבואן או יצואן קטן שאינו מספק חלק גדול מההכנסות שלהן. חשוב לזכור שהתעריף הזול ביותר להובלה ימית  ​​או אווירית, לא תמיד מסתכם לעלות ההובלה הכוללת הנמוכה ביותר.

יחס אישי

ככל שיש למשלח הבינלאומי יותר לקוחות, כך יקשה עליכם יותר לבנות מערכת יחסים קרובה, עם מישהו שאתם מחשיבים כחלק מהצוות שלכם. אתם אולי מכירים מישהו על בסיס שם פרטי בחברת שילוח גדולה, השאלה מה התפקיד של אותו איש הקשר בתוך החברה, ככל הנראה עובד במחלקה הובלה ימית  לא יוכל לייעץ לכם בכל תהליכי הובלה מורכבים. לרוב תרצו במענה אנושי, לפעמים פשוט צריך לדבר עם מישהו, זה יהיה קשה יותר בעת עבודה מול חברת שילוח גדולה.

תגובה מהירה

בעבודה עם משלחי המטענים הגדולים, אתם עלולים לעבור למוקד טלפוני כשאתם מחפשים מישהו שיענה על הצרכים שלכם. עם משלח קטן, תוכלו לשים את איש הקשר הראשי שלכם בחיוג מהיר.

גְמִישׁוּת

חברות גדולות נוטות לרצות שתתיישרו בעבודה לפי התהליכים שלהם, זו הדרך היחידה שבה הן יכולות לעבוד, בהיקף העסקאות שעליהן לטפל. משלחים קטנים ובינוניים מוכנים יותר להתגמש בכדי לעמוד בדרישות הייחודיות שיש לכם, מה שהופך את חייכם לקלים יותר.

מקצועיות

משלח גדול עובד בדרך כלל עם אנשי מקצוע במחלקת הלוגיסטיקה של היצואן/יבואן. משלח קטן יותר יכול להפוך להיות חלק מהמחלקה הלוגיסטית שלכם. על מנת להתאים לכם פתרון אידיאלי להובלה בינלאומית, משלח מקצועי יעשה שימוש מושכל במידע שתפרטו בפניו, לצורך שיפור עלויות וחסכון ההובלה הבינלאומית.

אייל סלע 147 3

איך בוחרים משלח בינלאומי ?

למרבה הצער, אין דרך חסינת תקלות בה ניתן לדעת מראש אם משלח נתון יוכיח את עצמו כשותף אידיאלי.
כדאי גם לבקש המלצות ולהתקשר לממליצים, אבל בסופו של דבר, חובת ההוכחה היא על המשלח.
הדרך היחידה לגלות אם משלח מציע את המומחיות הנכונה ואת השירות המותאם אישית, היא להשתמש בספק זה מספר פעמים ולראות איך הדברים מסתדרים.

חשוב לזכור שתהליך ההובלה הבינלאומית מושפע בתקופה זו משינויים רבים, עכב דחיות וביטולי טיסות והפלגות, ולכן הבנת תהליך העבודה היא קריטית. חשוב להסתמך על בעל מקצוע שידאג לאינטרסים שלכם ויספק לכם הסברים הגיוניים, שתוכלו להעביר הלאה לגורמים בחברה ו/או לקוחות הסופיים המצפים לסחורה.

אתם משלמים על מה שאתם מקבלים!  משלחים ענקיים מרוויחים כסף על ידי השלמת אלפי משלוחים פשוטים ומרוויחים מנפח המשלוחים. יכול להיות שמשלח קטן יותר יצטרך לגבות קצת יותר עבור הובלה בים, באוויר או ביבשה, אך חברות אלו בונות את העסק שלהן לא על נפח, אלא על מומחיות עמוקה ושירות אישי ומקצועי.

סיכום והמלצות

בחירת משלח בינלאומי המתאים לעסק שלכם היא קריטית לשילוח בינלאומי תקין, חסכוני ואפקטיבי עבורכם. זכרו שתקשורת היא המפתח להצלחה!  קיימו קשר רציף וקבוע עם המשלח, שתפו אותו כמה שיותר מוקדם בתוכניות המשלוחים. משלח מקצועי בקיא באילוצים ובדרישות הייחודיות בכל מדינה, לסוגי ההובלה השונים, ויסייע לכם לבחור את המסלול וצורת ההובלה בהתאם לסוג הסחורה והצרכים הייחודיים שלכם (תקציב ולוחות זמנים). ליווי צמוד של משלח מקצועי עם ניסיון רב בענף יחסוך לכם טעויות והרבה כסף.

—————————-

*אייל סלע, מומחה לתחום ההובלה הימית

לקבלת ייעוץ אישי תאמו פגישה ללא עלות עם אייל סלע – המומחים לשילוח בינלאומי.

שירות זה מוענק ללא עלות! לקוראי מגזין שרשרת האספקה

צרו קשר: אייל סלע טל' נייד: 0542280300 או במייל:[email protected]

אתר: www.eyalsela.com

מקורות התמונות: tropicalcargoagency.com ; gwtimpex.co.uk ; www.skgcargo.gr ; www.logisticsplus.com