אפקו crown
לוגיסטיפלסט
חגי בירן - תכנון מרכזים לוגיסטיים
בירן יעוץ לוגיסטי
מסועי על
טויוטה
ד.ט. גנרטורים
ד.ט. לוגיסטיק
אדירן פתרונות איוורור
אורשר פתרונות לוגיסטיקה
אורשר בונדד
ג'נרל החברה לציוד
ש.ב. פתרונות שינוע
ש.ב. פתרונות שינוע

חדשות

קבוצת ויסמן לפתרונות ריהוט בחרה במערכת WMS של מאנטיס

קבוצת ויסמן מציעה פתרונות ריהוט לכל השוק הישראלי-הביתי, באמצעות פעילויות B2B ו- B2C ועל ידי מספר מותגים מובילים כמו שמרת הזורע, עין חרוד, מיסקל ועוד.

הרחבת החברה חייבה הקמה והפעלה של מרכז הפצה חדש בפארק התעשייה בר לב בהיקף של 7,700 מ"ר,
לאחר סקר מקיף של הפתרונות WMS הזמינים בשוק הישראלי, בחרה קבוצת ויסמן להטמיע את Mantis WMS Logistics Vision Suite שהוטמעה על ידי קומפליט (complete) -שותף מוערך של מאנטיס.

קבוצת ויסמן ביססה את בחירתה במנטיס על הגמישות וההתאמה שתספק את כל הצרכים העתידיים של הקבוצה ההולכת ומתרחבת.

ליצירת קשר עם מאנטיס:
קרן מור יוסף 03-5234563,
Keren@mantis.email

האוניה הגדולה ביותר שהגיעה לישראל אי פעם עגנה בנמל חיפה

האוניה הגדולה ביותר שהגיעה לישראל אי פעם עגנה בנמל חיפה

לאחרונה עגנה, בנמל חיפה, אוניית המכולות Maersk Hamburg בעלת קיבולת אדירה של 15,300 מכולות. אורכה של האוניה כ-360 מטר ורוחבה כ-54 מטרים. ניתוב האוניה לרציף נעשה בסיוע של לא פחות חמש גוררות. האוניה מגיעה לחיפה כחלק מקו מכולות קבוע שמפעילות שתי חברות הספנות הגדולות בעולם, Maerak ו-Msc, קו שפוקד את נמל חיפה ומתחיל את מסעו בנמלי המזרח הרחוק, משם ממשיך דרך תעלת סואץ ישירות לנמל חיפה. מחיפה ממשיך הקו לים האדריאטי, ובחזרה למזרח הרחוק. החל מהאוניה הנוכחית, גם מכולות של חברת הספנות צים מגיעות לישראל בקו זה. החל מהשבוע ימשיכו מידי שבוע להגיע אוניות בסדר גודל כזה לנמל חיפה, הבאה בתור, Maersk Havana, שהושקה רק בינואר האחרון, כבר מתקרבת לים סוף ותגיע לחיפה ביום העצמאות.

A2B תקיים סדנת ניהול ושיפור האיכות במחסנים

ארגונים רבים מאמצים את שיטת העברת האחריות לאיכות בארגון, למבצעי הפעולות עצמם. בכדי להשיג את מקסימום האפקטיביות בשיטה זו, נדרשת בהירות לגבי משמעותה של אחריות זו והשלכותיה על איכות המוצר הסופי. הסדנה מסייעת למנהל המחסן ועובדיו בהבנת הקשר שבין עשייתם השוטפת ורמת האיכות הסופית ובניהול הנקודות הקריטיות להבטחתה. חברתA2B  תקיים ב-27.5.19, סדנה למנהלי לוגיסטיקה, מנהלי מחסנים ועובדיהם, בעלי האחריות לאיכות והמעוניינים לשפר את תרומתם לאיכות הכוללת בארגון. מטרות הסדנה שתנחה ליאורה שושני – יועצת ומרצה בתחום ניהול האיכות, הן: רתימת עובדי המחסן לתחום האיכות ; יצירת בהירות לגבי מידת השפעתם על רמת האיכות ללקוח ; העברת ידע בנושא איכות אל עובדי המחסן ; הכרת כלים ועזרים לאיתור נקודות קריטיות בניהול האיכות במחסנים ; למידה מתוך תרגול של הכלים הנ"ל ; הכשרת המשתתפים לביצוע עצמאי של תהליכים אלו. ליאורה שושני, בעלת מעל 30 שנות "ניסיון שטח" בניהול איכות ובתפקיד מטה כלל ארגוני, תעביר בסדנה את הנושאים: ביאור מונחים: איכות המוצר, ערך ללקוח, אחריות וסמכות לאיכות, זרימת תהליך, איכות באחסון, בפריקה, הטענה ובשינוע, זרימת תהליך, דרישות רגולציה ; איפה אני משפיע? – מיפוי ביחד עם המודרכים ; בקרות, מדידה, שגרות ובחינת האפקטיביות ; ניתוח גורם תוצאה (תלונות לקוחות, שביעות רצון ממשקים, ממצאי איכות) ; למידה והפקת לקחים. לפרטים נוספים: דורית כהן, מנכ"ל A2B, 03-9044077/116  dorit@a2business.co.il   www.a2business.co.il

 

פורום IPL קיים ביקור לימודי בממן

עשרות משתתפים לקחו חלק במפגש של פורום Israel Pharma & Medical Logistics שנערך במסוף המטענים ממן. המפגש כלל היכרות עם תהליכים ייעודיים למשלוחי תרופות והסבר על הממשקים השונים בהובלה אווירית. את המפגש פתח עירן קוסובר, סמנכ"ל התפעול של ממן, אשר התייחס לתהליכי היצוא והיבוא הייחודיים למשלוחי פארמה ולהבדלים בין סוגי המטוסים השונים המשמשים להובלת מטען. קוסובר התייחס לשינויים המתבצעים כיום בנתב"ג ולהשפעתם על משלוחים רגישים. כמו כן, נסקרו שירותי ערך מוסף למשלוחים מבוקרי טמפרטורה, וביניהם שירותי עיטוף ביריעות טרמיות, המכלה למארזים פאסיביים, טיפול במכולות אוויריות ועוד. בהמשך המפגש, נערך למשתתפים סיור מקיף במסוף המטענים, תוך התייחסות מיוחדת לקליטה ואחסנה של משלוחי פארמה, בניית אמצעי היטס ותהליכים לניטור ובקרת טמפרטורה. שי חיימוב, מנהל פורום Israel Pharma & Medical Logistics מסר כי: "אנו רואים חשיבות עליונה בהיכרות מקרוב עם תהליכים לאורך שרשרת האספקה ומודים לממן על השותפות המקצועית ועל הסיור המלמד."

מאות השתתפו בכנס "עוברים למפעל חכם ולייצור מתקדם"

בכנס ותערוכה ייחודים שנושאם "צעד אחר צעד, עוברים למפעל חכם ולייצור מתקדם" שהתקיים לאחרונה השתתפו מאות מנהלי מפעלים, ייצור, תפעול ובעלי ענין. הכנס התקיים בשיתוף פעולה של איגוד התעשייה הקיבוצית, לשכת המהנדסים האדריכלים והאקדמאים, התאחדות התעשיינים מרחב צפון, הרשות להשקעות, רשות החדשנות ועוד. הכנס התמקד בבניית אסטרטגית, תפעולית ועסקית למעבר לייצור מתקדם, התאמת המפעל לייצור מתקדם ושילוב טכנולוגיות נדרשות, מסלולי הון ותהליך הגשת הבקשות ושילוב טכנולוגיות חדשניות בקווי היצור. פתחו וברכו מרים דקור מנכ"לית התעשייה הקיבוצית, הנרי צימרמן יו"ר התאחדות התעשיינים מרחב צפון, ד"ר עמנואל ליבן יו"ר אגודת מהנדסי מכונות ותעופה בלשכת המהנדסים ומיכאל כרסנטי מנכ"ל החברה לפיתוח קיסריה והחברה לנכסי קיסריה. הכנס והתערוכה התקיימו בפארק העסקים החכם בקיסריה

 

אמזון תשקיע 800 מיליון דולר במשלוחים עד 24 שעות

אמזון מגדירה מחדש את סטנדרט משלוחי החינם שלה עבור חברי מנוי Prime ומעדכנת אותו מ-48 שעות ל-24 שעות בלבד במהלך השנה הקרובה. מדובר בהתפתחות טבעית של תכנית המנויים Prime אשר העניקה עד כה לחבריה, המשלמים עבור השתתפות בה 120 דולר לשנה, משלוח חינם של קניותיהם באתר עם התחייבות כי המשלוח יגיע עד 48 שעות. לשם המעבר למשלוח של עד 24 שעות עבור מנויי תכנית Prime אמזון הודיעה כי היא מקצה לשם כך סכום של 800 מיליון דולר. יצויין כי הטבת ״משלוח חינם תוך 48 שעות״ עבור חברי תכנית Prime של אמזון היתה היעד האולטימטיבי של המסחר המקוון מאז היא החלה לפעול בשנת 2005, והיא אף עזרה לדחוף את שאר החברות בתחום לפעול למשלוחי אי-קומרס מהירים יותר. רק בשנה האחרונה מתחרות של אמזון כמו טרגט וולמארט הצליחו להדביק את היעד שהתוותה אמזון והחלו להציע ללקוחותיהם משלוח של עד 48 שעות. אופציות נוספות כוללות כיום גם ״קנה באתר – אסוף מהחנות״ אבל מעבר למשלוח חינם              תוך 24 שעות ימצב את אמזון שוב לפני כל המתחרות, והפעם ביום שלם.

גיליון אוקטובר 2021
מזרחי טפחות עסקים
הארגז מידוף
ק.מ. אנרגיה
קידמה
יאיר לוי – נדל"ן
ד.ט. לוגיסטיק – עגלות
דוד צ'פניק ובניו מלגזות
אדירן דלתות למרלו"גים
מכשירי תנועה
מכשירי תמועה
סלע שירותים לוגיסטיים
ע.ב.מ עבודות ביטון
בוכוולטר אחסנה ושינוע
כרכום מ.א.מ