חדשות

נמל אשדוד 1

ראש העיר אשדוד ד"ר יחיאל לסרי ערך ביקור רשמי בנמל אשדוד והתארח אצל יו"ר הדירקטוריון הגב' אורנה הוזמן בכור

ראש העיר אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי ומנכ"ל עיריית אשדוד מר אילן בן עדי, התארחו אצל יו"ר דירקטוריון חברת נמל אשדוד אורנה הוזמן-בכור ומ"מ מנכ"ל החברה מר אלי בר יוסף . הוזמן- בכור פתחה את הביקור בסקירה מקיפה על פעילויות הנמל בתחום התפעול, ההשקעות, והחדשנות. כמו כן, סקרה בפניו את תהליך השדרוג וההתפתחות של הנמל למודרני ומתקדם, עם ממשקים הדוקים לסטרטאפים ממגוון תחומים, החל מלוגיסטיקה, דרך סייבר, ועד לאנרגיה ירוקה. כל זאת, כתוצאה מהחלטת הדירקטוריון על השקעה רחבה בתשתיות בהיקף של 2.4 מיליארד שקל. הוזמן- בכור הסבירה לד"ר לסרי ומר בן עדי כי כבר בשנה הראשונה לכהונתה הבינה שאחת המשימות האסטרטגיות של נמל אשדוד הוא השקעה בתחום התשתיות  והחדשנות, שאת פרותיה  אפזר לראות בשטחי הנמל.  בימים אלו שוקד הדירקטוריון על התווית התוכניות האסטרטגיות העתידיות שתוצאתם יראו בעוד מספר שנים כאשר הנמל ישלים את תהליך הפיכתו לנמל טכנולוגי, מודרני ומוביל ברמה בינלאומית. האורחים הוזמנו לערוך סיור רכוב בנמל בו ניתנה סקירה על התפתחות הרציפים ומסוע הגרעינים. במהלך סיור זה, ד"ר לסרי עלה לראשו של מנוף גשר ברציף 21 וקיבל שם סקירה עסקית על החברה. יו"ר דירקטוריון נמל אשדוד, אורנה הוזמן-בכור, מסרה : "אני מודה לאורחים הנכבדים, ראש העיר אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי, ומנכ"ל עיריית אשדוד, מר אילן בן עדי, על כך שהתארחו בנמל אשדוד. המוטו של המפגש הזה היה ברור: הנמל הוא אשדוד, ואשדוד היא הנמל. אנחנו קשורים זה בזה בקשר שאי-אפשר לפרום מבחינה כלכלית, חברתית, תרבותית, ואף זהותית. מערך שיתופי הפעולה שפיתחנו בינינו, בעיקר בקידום משותף של התשתיות והחממה הטכנולוגית,  מחזקים את נמל אשדוד וגם את העיר אשדוד בתור עיר גדולה ומובילה במדינת ישראל."

שנה חמישית ברציפות: חברת נמל אשדוד זוכה בדירוג "פלטינה" של דירוג מעלה לאחריות תאגידית

19.7.2022, חברת נמל אשדוד דורגה שנה חמישית ברציפות בקטגוריית "פלטינה" בדירוג "מעלה" היוקרתי לאחריות תאגידית, בו מופיעה כבר עשור. דירוג מעלה הושק בשנת 2003, ומאז שנת 2006 מדרג למעלה מ-100 החברות הגדולות במשק הישראלי. הדירוג כולל 9 פרקים על פיהם נבחנות החברות המשתתפות במדד: היבטים אתיים בתהליכים עסקיים, יחסי עבודה, שרשרת אספקה, גיוון והכלה, תרומה לקהילה, מעורבות חברתית של עובדים, איכות הסביבה, ממשל תאגידי ופרק ניהול ודיווח. זאת, על מנת לשקף שלוש מגמות מרכזיות באחרית תאגידית: מידת השיפור של כל חברה ביחס לחברות אחרות במשק, מידת השיפור של כל חברה ביחס לחברות אחרות באותו הסקטור אליו משתייכת, ומידת השיפור של כל חברה ביחס לביצועיה בעבר באופן פרטני. הדירוג מבוצע על ידי וועדה ציבורית בלתי תלויה, ונוסד במטרה לשמש כלי לניהול האחריות התאגידית של החברות הישראליות. מדד מעלה צובר יותר ויותר חשיפה מדי שנה, בשל המשמעות של אחריות תאגידית עבור משקיעים בשוק ההון.

אורנה הוזמן-בכור

יו"ר הדירקטוריון של נמל אשדוד, אורנה הוזמן-בכור, שנכחה בטקס חשיפת דירוג המדד בבורסה, ציינה כי: "חברת אשדוד משקיעה משאבים כספיים ואנושיים רבים על מנת לעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר של אחריות תאגידית ולהוביל בביצועים חברתיים וסביבתיים. אנחנו מאמינים שאחריות תאגידית היא חלק בלתי נפרד מתפקידנו בתור שער הכניסה למשק הישראלי, הפועל ללא הרף על מנת לשדרג את איכות החיים של החברה הישראלית בכללותה."

צילום: דניאל הרלב

פורום חדשנות

הוקם פורום לחדשנות וקיימות בשרשרת האספקה

הפורום החדש יקדם את החיבור בין צרכי התעשיה לפתרונות חדשניים ולמחקרים אקדמיים. פורום Supply Chain Innovation & Sustainability הושק השבוע על מנת לייצר אקו-סיסטם לקידום חדשנות וקיימות בשרשרת האספקה. פעילות הפורום תתמוך באתגרים הרבים של שרשרת האספקה, עימם מתמודדים יצרנים, יצואנים, יבואנים, חברות שילוח ולוגיסטיקה והוא יהווה אמצעי לקידום פתרונות ושיפור תהליכים בתחום. בנוסף, עוסק הפורום בשיתופי פעולה ובחיבורים הנדרשים לצורך בחינת ההיתכנות של מוצרים ושירותים חדשניים כפתרונות ישימים (POC). הפורום החדש הושק במסגרת מפגש שנערך בחברת שראל, וכלל סקירה מפי אבי בוסקילה, מנכ"ל שראל על טכנולוגיות בניהול שרשרת האספקה וסיור במרכז הלוגיסטי החדש והמתקדם של החברה. בין החברים בפורום נמנים גופים מובילים במשק, ספקי שירות, חברות סטארט-אפ וגופי מחקר והוא מאפשר חיבור בין מיזמי חדשנות וקיימות לצרכי השוק ולדרישות הרגולציה ואמנות בינלאומיות.

פורום חדשנות שי חיימוב

לדברי שי חיימוב, מנהל הפורום, המטרה הנה לייצר פלטפורמה חדשה המחברת בין תהליכים, טכנולוגיות ורעיונות חדשניים לבין האתגרים שהתעשייה מציבה. דגש מיוחד ניתן לתחום הקיימות בשרשרת האספקה, לתפקידה המכריע בצמצום ההשפעות השליליות על משבר האקלים העולמי ולהגברת המודעות לנושא חשוב זה. הפורום החדש יפעל בסינרגיה עם פורום IPL ו – IFL העוסקים בלוגיסטיקה לתעשיית המזון והבריאות. להצטרפות לפורום: https://lp6.me/o13f2

נמל חיפה

נמל חיפה נמכר במחיר 4.1 מיליארד שקל

נמל חיפה

17.7.2022, למעלה משלוש שנים של הליך הפרטה הגיעו לשיאם היום ובמחיר גבוה מהמצופה שמעיד על כך שנמל חיפה הגיע לרגע המכירה בשיאו. הפרטת נמל חיפה תבטיח את יכולת התחרות של הנמל ושיגשוגו בעשרות השנים הבאות. העובדה כי ארבע קבוצות שונות התחרו היום על הזכות להפעיל את נמל חיפה עד לשנת 2054 מהווה תעודת כבוד להליך הפרטה מורכב שהיה רווי אתגרים, והסתיים בהצלחה, בתקופה בה השרשרת הלוגיסטית בעולם חווה טלטלות. חברת נמל חיפה שתעבור בקרוב לידי הזוכה היא חברה רווחית, שהכינה את עצמה לעידן התחרות, עברה תהליך התייעלות מקיף כולל הסכם פרישה של כ-200 עובדים, ושימרה את עמוד השידרה הניהולי שלה בהובלתם של יו״ר הדירקטוריון אשל ארמוני ומנכ״ל הנמל מנדי זלצמן. תחת הנהלת הקבוצה הזוכה תוכל חברת נמל חיפה לעשות קפיצת מדרגה נוספת בשנים הקרובות. לצד פעילות המכולות, תוכל החברה להתמקד בתחומי המטען הכללי ותחום התיירות והקרוזים, כולל פיתוח חזית ים משגשגת, למען תושבי ישראל בכלל וחיפה בפרט. יו״ר דירקטוריון נמל חיפה אשל ארמוני: ״לאחר תהליך מורכב מאוד הצלחנו להבטיח את עתידו של נמל חיפה ואת יכולתו להתחרות בשנים הבאות. נעביר לרוכש חברה איתנה ורווחית עם שדרה ניהולית איכותית, עובדים מנוסים ולקוחות אסטרטגיים. תודה לשרי האוצר והתחבורה, למנכ״ל האוצר, אנשי רשות החברות ובראשם רועי כחלון, לעמיתיי הדירקטורים, להנהלה ולעובדים וכמובן לשותפי לדרך מנדי זלצמן, מנכ״ל הנמל מנכ״ל חברת נמל חיפה מנדי זלצמן: ״חברה שנמצאת בהליך מכירה ארוך עלולה לאבד עם הזמן את הרוח במפרשיה. אני גאה לומר שנמל חיפה הצליח להגיע לרגע מכירת הנמל בשיאו, תוך שהוא גם מתייעל ונותן שירות מצויין בהווה, וגם הניע מהלכי רכש ותוכניות אסטרטגיות לשנים הבאות. אני מאחל לרוכשים שידעו לקחת את הנמל קדימה, להמשך שיגשוג והתמודדות בתחרות בריאה מול שאר הטרמינלים בישראל״

שרשרת האספקה

מטריקס הטמיעה מערכת WMS בשטראוס מים בעלות של כמיליון ש"ח

רועי דר מטריקס

מטריקס הטמיעה מערכת WMS (Warehouse Management System) בחברת שטראוס מים במרכז הלוגיסטי שממוקם בקיבוץ נתיב הל"ה בעמק האלה. המערכת מאפשרת לשטראוס מים לייעל את תהליכי הלוגיסטיקה ואמינות המלאי שלה ולהגדיל את מגוון המוצרים והשירות אותם היא רוצה להעניק ללקוחותיה. הפרויקט החל במאי 2021, נמשך כשמונה חודשים ועלה לאחרונה לאוויר בינואר 2022. עלותו נאמדת בכמיליון ₪.

המרכז הלוגיסטי של שטראוס מים נוהל עד לפרויקט זה באמצעות מערכת ERP שניהלה את כל הפעילות התפעולית של המרלו"ג באמצעות ניירת ועל בסיס לוגיקה ישנה שהוגדרה בקבצי אקסל וחישובים ידניים. מתוך הדרישות להתייעלות תפעולית והגדלת היקף הפעילות של המרלו"ג, עלה הצורך בהכנסת מערכת תפעולית חדשנית לניהול המלאי, תפעול הלוגיסטיקה וקו חידוש המוצרים של שטראוס מים. על מנת לתת את המענה הראוי לכך, הטמיעה מטריקס בחברה פתרון בשם WMS EXPERT של חברת Made4Net.

המעבר לעבודה עם מערכת WMS מאפשר לשטראוס מים להתייעל משמעותית בתהליכים לוגיסטיים ועל ידי כך להגדיל את מגוון המוצרים שלה, להוסיף יכולות שירות ללקוחותיה ולנהל את המלאי ברמת זמינות ואמינות גבוהה מאוד. בנוסף, במרלו"ג ישנו מגוון פריטים גדול מאוד שבחלקו מנוהלים מספרים סריאלים שמצריכים מעקב מאוד קפדני ומפורט משלב הכניסה למחסן ועד לשלב הניפוק ללקוח הקצה. המערכת החדשה מאפשרת כיום לשטראוס מים לבצע את ניהול הסריאלים ברמה מפורטת באופן ידידותי למשתמש ובגמישות מרבית, ומייצרת זרימה חלקה של תהליכי העבודה תוך שמירה על רמת העקיבות הדרושה.

המערכת משמשת בעיקר את עובדי ומנהלי המרכז הלוגיסטי, כאשר התפעול של כל התהליכים של ניהול ותפעול האתר נתמכים כיום על ידי פתרון ה-WMS EXPERT, כשהם מתבצעים באופן דיגיטלי ויעיל הרבה יותר מבעבר. בתוך סל הפעולות המגוונות שמבוצעות על גבי המערכת, המרכז הלוגיסטי של שטראוס מים מספק לטכנאי החברה את כל הציוד לו הם נדרשים לקראת כל יום עבודה וכן במרלו"ג מתבצעות עבודות שמטרתן להשמיש מכשירים ישנים או תקולים כדי להחזירם לשימוש.

רועי דר, מנהל אגף WMS במטריקס, אמר: "למטריקס ניסיון רב שנים ביישום והטמעה של מערכות WMS בענף האביזרים וחלקי החילוף. בפרויקט מסוג זה, כמו בשטראוס מים, היתרונות של גמישות המערכת ביחד עם הניסיון של מטריקס באים לידיי ביטוי בכל תהליכי העבודה במרלו"ג. הידע הרב והגמישות הטכנולוגית של מערכת ה- WMS Expert, נותנים ללקוחות שלנו תחושת ביטחון בהצלחת פרויקט מורכב מעיין זה ומשפרים משמעותית את אמינות המלאי והשליטה בידע ובתהליכי העבודה במרלו"ג, אשר מביאה להתייעלות משמעותית בכל מערכי התפעול".

צפריר עזרא, מנהל מערכות מידע בשטראוס מים, אמר: "כחלק מתהליך הטרנספורמציה הדיגיטלית של החברה על כלל רבדיה, אל מול לקוחות הקצה, השותפים השונים ועובדי החברה הטמענו את מערכת ה-WMS  אשר תוסיף יכולות דיגיטליות, יעילות בניהול המלאי, ניפוק המוצרים השונים וחווית לקוח טובה

 

כנס "עוד נמשכת השרשרת הלוגיסטית שמניעה את העולם"

החוג ללוגיסטיקה במכללה האקדמית גליל מערבי תקיים ביום א' ה-27.3.2022 כנס שיתמקד בשרשרת הלוגיסטית שמניעה את העולם. יברכו פרופ' נסים בן דוד נשיא המכללה, ד"ר עירית טלמור ראשת החוג ללוגיסטיקה במכללה. ירצו ד"ר יועז הנדל שר התחבורה, מר ניר אבני מנכ"ל צים ישראל, מר יואב וקסלר מנהל חטיבת התפעול וסמנכ"ל בכיר ברפאל, גב' אוסי תגר מנכ"לית Unilog, מר שי דינור סמנכ"ל התפעול של Nespresso Israel ועוד… פרטים והרשמה: www.wgalil.ac.il